Biznes funduje stypendia dla naukowców

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   05-11-2015, 14:27

Biznes funduje stypendia dla naukowców

Naukowcy z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w wysokości 50 tys. złotych na realizację swoich badań. Trzech laureatów poznamy już 20 listopada podczas konferencji Venture Day w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, poświęconej komercjalizacji nauki.

Przedstawiciele biznesu, nauki i organizacji rządowych wspólnie poszukują skutecznych modeli współpracy. Fundusz Black Pearls VC z Gdańska stawia na bezpośredni kontakt z naukowcami, a tych najbardziej aktywnych w zakresie komercjalizacji chce nagrodzić i zmotywować do dalszego działania dedykowanymi stypendiami.

Fundusz przeznaczy nawet 150 tys. złotych na sfinansowanie badań dla trzech projektów wyłonionych spośród nadesłanych zgłoszeń. Stypendia zostaną przeznaczone na realizację badań, które mają zbliżyć naukowców do wdrożenia na rynek nowych produktów lub ulepszenia już istniejących.

- Dzięki współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa jesteśmy w stanie aktywnie wspierać finansowo i merytorycznie naukowców, którzy chcą wdrażać wyniki swoich prac na rynek. Program stypendialny ma ułatwić współpracę, zbudować wzajemne zaufanie i wskazać pomysłodawcom jak wygląda praca z funduszem na co dzień – komentuje Marcin Kowalik, partner zarządzający w funduszu Black Pearls VC.

Nadesłane zgłoszenia będą oceniane pod kątem biznesowym i naukowym. Laureaci zostaną wyłonieni decyzją ekspertów z biznesu i dziedzin nauki odpowiednich dla tematyki zgłoszonych prac.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH