Błyskawiczne posiedzenie komisji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sejm/ rynekaptek.pl   25-01-2017, 11:18

Błyskawiczne posiedzenie komisji

Kilka minut po rozpoczęciu posiedzenia Komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji, która miała dalej procedować poselski projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne, posiedzenie zostało zakończone. Na wniosek formalny o odrzucenie całości projektu.

Poseł Michał Cieślak zgłosił wniosek o odrzucenie projektu nowelizacji ustawy w całości i skierowanie go wraz z wnioskiem do komisji zdrowia w celu włączenia go do aktualnie prowadzonych prac nad dużą nowelizacją ustawy Prawo farmaceutyczne.

Jak uzasadniał poseł, projekt wzbudza wiele kontrowersji w szerokim zakresie, głównie w obszarze skutków regulacji, czyli wpływu i oddziaływania głównie na rynek hurtowy i detaliczny leków.

- Tak głęboka zmiana i ingerencja w rynek w zakresie bezpieczeństwa zdrowia wymaga szczegółowej analizy i oceny wpływu regulacji, konsultacji międzyresortowych i społecznych - mówił poseł.

Większość zgromadzonych na sali posłów głosowała za przyjęciem tego wniosku - 9 posłów, nikt nie był "przeciw", 2 posłów wstrzymało się od głosowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH