Bochnia: całodobowa apteka w szpitalu jest nieopłacalna

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Czas Bocheński, LJ/ rynekaptek.pl   30-11-2015, 12:19

Bochnia: całodobowa apteka w szpitalu jest nieopłacalna

Szpital nie jest najlepszym sposobem na rozwiązywanie problemów mieszkańców z dostępem do aptek w godzinach nocnych. Jeśli inni nie chcą do takiej działalności dopłacać, to dlaczego miałby robić to szpital? - mówi dyrektor placówki, którego chciano namówić na całodobową aptekę w szpitalu.

Niedawno informowaliśmy o sprawie aptek w Bochni. Ponieważ żadna nie chce pełnić nocnych dyżurów, także ta, która ma lokalizację w szpitalu, radni zobowiązali dyrektora szpitala do uruchomienia "własnej" całodobowej apteki na terenie szpitala.

- Takie mamy kompetencje. Szpital, oprócz tego, że jest powiatowy, ma taki dopisek z przodu: „samodzielny” Ponawiam swój wniosek: to nasz szpital powiatowy powinien prowadzić całodobową aptekę i wtedy nie będzie żadnego problemu z wyznaczaniem aptek - podkreśla starosta Ludwik Węgrzyn, w relacji serwisu bochnianin.pl.

Jednak, jak odpowiada dyrektor placówki, szpital nie jest podmiotem powołanym do świadczenia usług farmaceutycznych.

- To, że szpital dobrze funkcjonuje, nie może być panaceum na rozwiązywanie problemów mieszkańców miasta innych niż związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Potrzeby zdrowotne mieszkańców są przecież właściwie nieograniczone. Wszystkie nasze działania i wydatki muszą więc być ukierunkowane na udzielanie jak najwięcej najlepszej jakości świadczeń zdrowotnych - mówi na łamach Czasu Bocheńskiego Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Jego zdaniem, zaproponowane rozwiązanie działać więc będzie na szkodę szpitala. Jeśli na kilkanaście aptek, działających w Bochni i na terenie powiatu bocheńskiego, żadna nie zdecydowała się na prowadzenie apteki całodobowo to znaczy, że prawdopodobnie to się im nie opłaca. Jeśli inni nie chcą do takiej działalności dopłacać, to dlaczego miałby robić to szpital?

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH