Bochnia: wciąż bez uzgodnień w sprawie dyżurujących aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: bochnianin ms / rynekaptek.pl   03-03-2015, 09:01

Bochnia: wciąż bez uzgodnień w sprawie dyżurujących aptek

Praca przez całą dobę przestała się opłacać aptece "Remedium", więc uprzedziła, że w 2015 r. nie weźmie wszystkich dyżurów. Nie ma chętnych na przejęcie tych obowiązków.

Przez ostatnie lata w Bochni wszystkie nocne dyżury realizowała, działająca 24 godz. na dobę, apteka "Remedium" przy ul. Kazimierza Wielkiego. Było to na rękę właścicielom pozostałych aptek, którym konieczność zapewniania nocnych dyżurów komplikowała funkcjonowanie placówek i generowała koszty, a także urzędnikom - bo jedną umową załatwiali sprawę i nie musieli pilnować, czy wszystkie podmioty wywiązują się z dyżurowania w określonych terminach.

Od 1 stycznia sytuacja wygląda jednak inaczej. Praca przez całą dobę przestała się opłacać aptece "Remedium" więc uprzedziła już wcześniej, że w 2015 r. nie weźmie na siebie ciężaru wszystkich dyżurów. Dlatego specjalną uchwałą rada powiatu ustaliła harmonogram dyżurów, z którym zapoznali się wszyscy właściciele aptek.

Pacjenci narzekają jednak na takie rozwiązanie. Pojawił się pomysł, aby ciężar wszystkich nocnych dyżurów wzięła na siebie prywatna apteka działająca w budynku szpitala. Chorzy, którzy w nocy szukają apteki, najczęściej właśnie wychodzą ze szpitala, gdzie w nagłym przypadku szukali pomocy -argumentowano.

Padła sugestia, aby podjąć stosowne negocjacje z właścicielem apteki. Okazało się, że takie rozmowy już się odbyły. Jak poinformował dyrektor szpitala Jarosław Kycia, przedsiębiorca jako warunek podjęcia nocnych dyżurów postawił zmniejszenie kwoty czynszu o 5 tys. zł miesięcznie (cały czynsz to 20 tys. zł miesięcznie - niedawno podpisano umowę wynajmu na najbliższe 5 lat). - Na tyle właściciel wycenił zwiększone koszty funkcjonowania placówki przez całą dobę - wyjaśnił Jarosław Kycia.

Przy takim rozwiązaniu do kasy szpitala wpływałoby więc o 60 tys. zł mniej. Nie podjęto żadnej decyzji w sprawie, ale być może radni wrócą jeszcze do tego tematu.

Więcej: bochnianin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH