Brodnica: nowy harmonogram bez nocnych dyżurów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Czas Brodnicy/ rynekaptek.pl   20-06-2016, 11:11

Brodnica: nowy harmonogram bez nocnych dyżurów

W Brodnicy w nocy nie dyżuruje już ani jedna apteka. Samorząd wie, że nie może zmusić do nocnych dyżrów prywatnych właścicieli. Więc planuje uruchomić całodobową aptekę działającą przy szpitalu.

- W 2011 roku podjęliśmy dobrowolnie dyżury całodobowe. W ciągu następnych lat na terenie miasta uruchomionych zostało wiele nowych aptek, co odbiło się na naszej sytuacji ekonomicznej. Jednocześnie kilku pracowników zdecydowało się na przejście do pracy w nowych aptekach, ponieważ tam nie musieli pełnić dyżurów. W sytuacji, kiedy dla pozostałych pracowników praca w nocy okazała się ponad siły oraz w celu zapobieżenia sytuacji, aby dyżurująca osoba ze zmęczenia nie popełniła pomyłki, zrezygnowaliśmy z pracy w nocy - wyjaśnia portalowi "Czas Brodnicy" Piotr Chwiałkowski, współwłaściciel apteki „Pod Orłem” na Dużym Rynku.

Jeszcze w roku 1990 w Brodnicy były tylko dwie apteki, obecnie jest ich 15 aptek, kilkanaście kolejnych na terenie powiatu.

Do nocnych dyżurów aptek mogłyby się dołożyć samorządy. Ale takich propozycji samorząd nie składa. Wpadł jednak na inny pomysł.

- Starostwo nie ma możliwości zmuszenia aptekarzy do dyżurowania całą dobę, jednak są plany, by jak najszybciej uruchomić całodobową aptekę przy szpitalu - mówi rzecznik prasowy starostwa.

Starosta już rozesłał pismo skierowane do wójtów i burmistrzów w sprawie zaopiniowania nowego harmonogramu na terenie powiatu brodnickiego, który został ustalony z właścicielami aptek. W harmonogramie nie ma nocnych dyżurów.

Więcej: www.czasbrodnicy.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH