Bydgoszcz: pielęgniarki nie chcą wypisywać recept

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: express.bydgoski.pl/ rynekaptek.pl   10-10-2016, 11:38

Bydgoszcz: pielęgniarki nie chcą wypisywać recept Jedynie dziesięcioro pielęgniarzy i jedna położna wypisało do tej pory recepty

Jedynie dziesięcioro pielęgniarzy i jedna położna wypisało do tej pory recepty - informuje Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzkiego NFZ w Bydgoszczy. W systemie NFZ zarejestrowanych jest 77 pielęgniarek i 8 położnych, które zgłosiły taki zamiar.

Do NFZ o nadanie numeru wystąpiły również 22 osoby, które chcą wypisywać recepty refundowane prywatnie np. członkom swoich rodzin.

Samodzielne ordynowanie leków przez pielęgniarki i położne zostało ograniczone przez MZ. Wskazano następujące grupy leków: leki przeciwwymiotne, przeciwzakaźne do stosowania miejscowego, ginekologiczne leki przeciwzakaźne, leki stosowane w niedokrwistości, leki przeciwzakaźne działające ogólnie, leki znieczulające działające miejscowo, leki przeciwbólowe, anksjolityki, leki przeciwpasożytnicze, leki rozszerzające oskrzela, witaminy oraz płyny infuzyjne.

Ministerstwo Zdrowia wyłączyło z listy leki zawierające substancje bardzo silnie działające, środki odurzające i substancje psychotropowe oraz środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

Więcej: www.express.bydgoski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH