Były zapewnienia, czas na realizację

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/rynekaptek.pl   20-03-2015, 12:07

Były zapewnienia, czas na realizację

W lutym informowaliśmy o planach władz miasta Rumi, by samorząd partycypował w kosztach prowadzenia aptek w nocy i dni świąteczne. Farmaceuci składają propozycje.

- Prowadzimy obecnie rozmowy z czterema podmiotami, wstępne ustalenia są obiecujące. Mam nadzieję, że w marcu lub kwietniu, jak już będziemy wiedzieli, w jakiej wysokości mamy wolne środki do dyspozycji w ramach budżetu miasta, sprawę uda się ostatecznie załatwić - tłumaczył Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.- Inny wariant to wydłużenie godzin pracy w jednej z aptek oraz otwieranie jej w dni świąteczne, wówczas nie byłaby ona otwarta co prawda przez całą dobę, ale i tak znacznie poprawiłoby to sytuację. Koszt tego rozwiązania byłby dużo niższy, kosztowałoby to budżet miasta kilkadziesiąt tys. zł rocznie – dodaje Michał Pasieczny.

Więcej: Burmistrz Rumi rozważa finansowanie nocnych dyżurów aptek

Wobec tych zapowiedzi, jedna z aptek w Rumi, zapowiada złożenie w piątek (20 marca) w sekretariacie Urzędu Miasta oficjalnego zapytania, wraz z załączonym kosztorysem.

"W nawiązaniu do naszych rozmów w styczniu i lutym na temat współfinansowania przez Miasto wydłużenia godzin otwarcia oraz dyżurów świątecznych, ponownie przedstawiamy wycenę, w której miasto partycypowałoby w kosztach 2 50 procentach" - informuje nas właścicielka apteki "Starowiejskiej".

"W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej nocy liczymy na szybką odpowiedź, by móc już ustalić dyżury w celu zapewnienia szerszej dostępności leków. W przypadku pozytywnego ustosunkowania się do propozycji, bylibyśmy w stanie wydłużyć godziny otwarcia apteki codziennie do 22 już od kwietnia" - proponuje UM w Rumi farmaceutka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH