Celon Pharma wchodzi na giełdę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   12-09-2016, 12:43

Celon Pharma wchodzi na giełdę Firma farmaceutyczna chce na giełdzie pozyskać środki na dalszy rozwój projektów

Spółka Celon Pharma S.A. opublikowała prospekt emisyjny w związku z ofertą publiczną akcji serii B. Cena maksymalna w ofercie ustalona została na 16,33 zł za jedną akcję.

Oferującym jest Mercurius Dom Maklerski. Celem emisji akcji serii B jest pozyskanie środków na sfinansowanie wybranych projektów związanych z realizacją strategii rozwoju spółki.

- Zgodnie z harmonogramem planu inwestycyjnego, w pierwszej kolejności realizowany będzie projekt związany z rozwojem technologicznym i rynkowym leku Salmex oraz rozbudową mocy wytwórczych w zakresie leków wziewnych - mówi Maciej Wieczorek, prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Firma stawia również na rozwój nowych leków. Obecnie w portfolio spółki znajduje się
12 projektów realizowanych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Celon Pharma S.A. Są to zarówno nowe terapie o już rozpoznanym mechanizmie działania, jak i nowe, dotychczas niestosowane cząsteczki.

Kapitał spółki dzieli się na 30.000.000 akcji. Na podstawie prospektu spółka zamierza przeprowadzić publiczną ofertą 15.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz ubiegać się o dopuszczenie
i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym 15.000.000 akcji serii A2, do 15.000.000 akcji serii B oraz nie więcej niż 15.000.000 Praw do Akcji Serii B.

Przy założeniu subskrybowania wszystkich oferowanych Akcji free float Spółki wyniesie 33 procent.

 

 

 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH