Celon Pharma wchodzi na giełdę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   12-09-2016, 12:43

Celon Pharma wchodzi na giełdę Firma farmaceutyczna chce na giełdzie pozyskać środki na dalszy rozwój projektów

Spółka Celon Pharma S.A. opublikowała prospekt emisyjny w związku z ofertą publiczną akcji serii B. Cena maksymalna w ofercie ustalona została na 16,33 zł za jedną akcję.

Oferującym jest Mercurius Dom Maklerski. Celem emisji akcji serii B jest pozyskanie środków na sfinansowanie wybranych projektów związanych z realizacją strategii rozwoju spółki.

- Zgodnie z harmonogramem planu inwestycyjnego, w pierwszej kolejności realizowany będzie projekt związany z rozwojem technologicznym i rynkowym leku Salmex oraz rozbudową mocy wytwórczych w zakresie leków wziewnych - mówi Maciej Wieczorek, prezes Zarządu Celon Pharma S.A.

Firma stawia również na rozwój nowych leków. Obecnie w portfolio spółki znajduje się
12 projektów realizowanych przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Celon Pharma S.A. Są to zarówno nowe terapie o już rozpoznanym mechanizmie działania, jak i nowe, dotychczas niestosowane cząsteczki.

Kapitał spółki dzieli się na 30.000.000 akcji. Na podstawie prospektu spółka zamierza przeprowadzić publiczną ofertą 15.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz ubiegać się o dopuszczenie
i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym 15.000.000 akcji serii A2, do 15.000.000 akcji serii B oraz nie więcej niż 15.000.000 Praw do Akcji Serii B.

Przy założeniu subskrybowania wszystkich oferowanych Akcji free float Spółki wyniesie 33 procent.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH