Centrum pakowania leków Sandoz już otwarte

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   07-05-2015, 20:29

Centrum pakowania leków Sandoz już otwarte

W Strykowie pod Łodzią otwarto Centrum Pakowania Sandoz – inwestycji wartej 171 mln złotych. Dzięki rozbudowie strykowskich zakładów powstało już 90 nowych miejsc pracy, a docelowo będzie ich co najmniej 130.

Fabryka leków w Strykowie to jeden z największych zakładów produkcyjnych firmy Sandoz, wchodzącej w skład Grupy Novartis. Rocznie w Strykowie wytwarza się 5 miliardów tabletek, które trafiają następnie do 60 krajów świata, w tym na rynek polski.

W fabryce pod Łodzią produkowane są głównie: leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, leki stosowane w leczeniu cukrzycy oraz nadciśnienia tętniczego. W ramach rozbudowy centrum produkcyjno-logistycznego Sandoz w Strykowie, obok działającej od lat fabryki leków, powstał nowy budynek, w którym tabletki będą pakowane, magazynowane i wysyłane do klientów.

Budowa Centrum Pakowania zajęła niecałe dwa lata – rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i zakończyła się w drugim kwartale 2015 roku. Do tej pory większość produkowanych w Strykowie tabletek była transportowana do innych zakładów Sandoz. W ramach rozbudowy zakładów, w nowym budynku, w pierwszym etapie działalności znajdzie się 8 nowoczesnych linii pakujących oraz w pełni zautomatyzowany system magazynowy. Pozwoli to na realizację procesu pakowania leków w miejscu ich wytwarzania.

Jak podkreślał Ard van der Meij, prezes zarządu Sandoz Polska, dzięki inwestycji proces produkcji i pakowania leków zostanie znacząco usprawniony, gdyż możliwe będzie pakowanie 4 miliardów wytwarzanych tabletek, bez konieczności wysyłania ich do zewnętrznych zakładów pakujących. Osiągnięcie pełnej mocy produkcyjnej zakładów planowane jest na jesień 2015 r.

Obecnie firma zatrudnia w Polsce łącznie ok. 1200 osób, z czego w Strykowie pracuje ok. 450 osób. W ramach nowej inwestycji powstanie docelowo przynajmniej 130 nowych miejsc pracy. Nabór w Strykowie prowadzony jest m.in. na stanowiska kadry zarządzającej średniego szczebla, kierowników, techników laboratoryjnych i pracowników produkcyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH