Charytatywna akcja PPOZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: KL,PPOZ/rynekaptek.pl   25-11-2016, 14:52

Charytatywna akcja PPOZ Datki wrzucili pacjenci, którzy skorzystali z darmowych szczepień przeciwko grypie.

PPOZ po raz kolejny włączyło się w promocję III Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy i zaszczepili kolejną grupę osób. Podczas akcji wsparli Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i przekazali 1614 złotych.

Lekarze skupieni wokół Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia po raz trzeci włączyli się w promocję III Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy i zaszczepili kolejną grupę osób. 

Przekazali na ręce prezes TPD Krystyny Chowańskiej 1614 złotych. Pieniądze do specjalnej szkatuły ''Serce dla serca'' wrzucili pacjenci, którzy skorzystali z darmowych szczepień przeciwko grypie.

Datki zostaną przeznaczone m.in. na akcję promującą zdrowe odżywianie wśród podopiecznych TPD i ich rodzin.

Trzy lata temu na darmowe szczepienia PPOZ zaprosiło ViP-ów (urzędników, samorządowców, przedstawicieli instytucji państwowych), w ubiegłym roku - osoby starsze 65 plus oraz przewlekle chore.

W roku bieżącym na ich zaproszenie - oprócz seniorów - odpowiedzieli przedstawiciele służb mundurowych, wśród których najliczniejszą grupę stanowili strażacy.

– Szczególny nacisk położyliśmy na służby publiczne i mundurowe, ponieważ mają najszerszy kontakt ze społeczeństwem. Cieszymy się, że przyszli nie tylko zadbać o własne zdrowie, ale także dać przykład całemu społeczeństwu, że warto zapobiegać bardzo groźnej chorobie, jaką jest grypa – mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Celem akcji, w którą od trzech lat aktywnie włączają się lekarze PPOZ, jest także promocja szczepień przeciwko grypie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH