"Chcecie apteki całodobowej to zapłaćcie pani dyżurującej"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: stalowemiasto.pl/ rynekaptek.pl   21-12-2017, 09:05

"Chcecie apteki całodobowej to zapłaćcie pani dyżurującej" Starowolskie starostwo podkreśla, że jeszcze dwa lata temu w mieście funkcjonowała apteka całodobowa, ale teraz nie ma chętnego na prowadzenie takiej aktywności (fot. archiwum)

Mimo, że w Stalowej Woli funkcjonuje kilkadziesiąt aptek, trudno jest je nakłonić do objęcia dyżuru nocą. Powód jest prosty: niewielu klientów. Nocną porą rzadko ktoś wpada, by zrealizować receptę, więcej jest osób po prezerwatywy, testy ciążowe, krople do nosa.

Starowolskie starostwo podkreśla, że jeszcze dwa lata temu w mieście funkcjonowała apteka całodobowa, ale teraz nie ma chętnego na prowadzenie takiej aktywności - informuje portal stalowemiasto.pl.

- Apteki w powiecie stalowowolski niespecjalnie chętnie dyżurują, dlatego organizowaliśmy spotkanie przedstawicieli aptek. Uczestniczył w nim starosta oraz przedstawiciel Podkarpackiej Izby Aptekarskiej. Większość aptek nie jest zainteresowana dyżurowaniem. Na szczęście część aptek, które nie chciały dyżurować, znalazły zastępstwo i harmonogram jest zapewniony na cały rok - mówi pracownik starostwa.

Informacja na stronie portalu jest ochoczo komentowana przez czytelników. Większość wpisów dotyczy wątpliwości, dlaczego farmaceutów na nocnych dyżurach traktuje się jak osoby, których nie uwzględnia kodeks pracy.

"Oczywiście że mają prawo do wolnych dni. Dziwię się, że nikt nie protestuje, żeby panie miały wolne i soboty, skoro wszyscy mają 5 dniowy tydzień pracy. Dlaczego handlowcy mają płacone za sobotę, jak za normalny inny dzień? Chcecie apteki całodobowej to zapłaćcie pani dyżurującej 3.krotność normalnej dniówki. Nikt nie chce warować w pracy w ustawowo wolny dzień i do tego jeszcze nocą za byle pieniądze. Lepiej pospać z mężem i dziećmi w domu" - brzmi jeden z wpisów.

Inny komentator dodaje: "A niby z jakiego powodu mają dyżurować? Nawet sklepy będą pozamykane zgodnie z ustawą. Czy farmaceutki nie mogą odpocząć tak samo, jak panie z kas marketowych? W czym one są gorsze?"

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH