Ciech: umowa sprzedaży spółki zależnej Polfa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   18-07-2011, 11:14

Ciech podpisał z Invest Pharma umowę sprzedaży spółki zależnej Polfa - poinformował Ciech w komunikacie. Za udziały spółki dostał 8,1 mln złotych.

Umowa sprzedaży udziałów Polfy ma charakter warunkowy i jest uzależniona od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, uzyskania zgody banków członków konsorcjum finansującego Grupę Ciech oraz spłaty pożyczki udzielonej przez Ciech w kwocie około 5,5 mln zł (1 mln euro i 0,5 mln USD).

Polfa jest pośrednikiem w handlu zagranicznym produktami leczniczymi. Spółka oferuje leki gotowe wszystkich grup terapeutycznych oraz substancje farmaceutyczne (czynne i pomocnicze). W ofercie spółki znajdują się również opakowania do leków, kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej oraz produktów spożywczych.

Ciech podał w komunikacie prasowym, że do końca I półrocza br. uzyskał 542 mln zł wpływów z restrukturyzacji, co daje ponad 83 proc. kwoty założonej do osiągnięcia przed końcem 2014 roku.

- Do końca I półrocza 2011 roku w ramach restrukturyzacji Ciech sfinalizował m.in. sprzedaż za blisko 24 mln zł części nieruchomości przy ul. Powązkowskiej, zbycie 45,4 proc. udziałów w PTU za 131,4 mln zł, sprzedaż blisko 90 proc. akcji GZNF Fosfory, za 107,24 mln zł (plus 121,36 mln zł spłaty zobowiązań wobec Ciech) oraz sprzedaż szeregu innych mniejszych aktywów za ponad 60 mln złotych. Równolegle prowadzone są działania porządkujące strukturę Grupy - napisano w komunikacie.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH