Co z opieką farmaceutyczną na oddziałach szpitalnych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Apteka Szpitalna/ rynekaptek.pl   30-06-2016, 13:20

Co z opieką farmaceutyczną na oddziałach szpitalnych Dariusz Smoliński

Jakie działania zostały podjęte w kierunku uregulowania kwestii możliwości bycia kierownikiem tylko w jednym dziale farmacji? - pyta mgr farm. Dariusz Smoliński szefową NRA, Elżbietę Piotrowską-Rutkowską.

Ze względu na zaniepokojenie środowiska farmaceutów szpitalnych na brak podjęcia działań w kierunku wzmocnienia wzmocnienia pozycji farmaceuty szpitalnego w podmiocie leczniczym oraz uregulowania kwestii działów farmacji szpitalnej, zwracam się z prośbą o udzielenie informacji z trzech sprawach - pisze Dariusz Smoliński do szefowej NRA, Elżbiety Piotrowskiej - Rutkowskiej.

"1 stycznia 2016 roku został przekazany do konsultacji publicznych projekt założeń do nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. Z informacji dostępnych na stronie RCL wynika, że NIA nie zgłosiła żadnych uwag i propozycji, które przyczyniałyby się do wzrostu poziomu usług farmaceutycznych oraz uregulowania minimalnych norm zatrudnienia dla farmaceutów w szpitalach" - pisze mgr farm. Dariusz Smoliński.

Druga sprawa, którą porusza w piśmie do prezes NRA, to kwestia opieki farmaceutycznej.

"Z publicznych wypowiedzi najwyższych władz samorządu aptekarskiego wynika, że trwają intensywne prace nad wprowadzeniem opieki farmaceutycznej refundowanej w aptekach otwartych. A co z aptekami szpitalnymi" - pyta mgr Smoliński dodając, że w krajach Europy Zachodniej opiekę farmaceutyczną wprowadzono wpierw na oddziałach szpitalnych.

Trzecie pytanie dotyczy tego, jakie działania zostały podjęte w kierunku uregulowania kwestii możliwości bycia kierownikiem tylko w jednym dziale farmacji?

- Jeżeli można być kierownikiem kilku działów, to co będzie stało na przeszkodzie, aby w przyszłości ustawodawca wprowadził regulacje pozwalające na bycie kierownikiem kilku aptek otwartych? - zastanawia się farmaceuta szpitalny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH