CoGyn Pharmaceuticals będzie notowana na NewConnect

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.biz/ rynekaptek.pl   04-11-2015, 10:48

CoGyn Pharmaceuticals będzie notowana na NewConnect

CoGyn Pharmaceuticals Inc. zrealizuje odwrotne przejęcie spółki SPAC I, w efekcie czego CoGyn notowana będzie na na rynku NewConnect - podała spółka.

W związku z planowaną transakcją walne zgromadzenie akcjonariuszy SPAC I 2 listopada br. zatwierdziło zmianę nazwy spółki z SPAC I S.A. na CoGyn Pharmaceuticals S.A i wybrało nowych członków rady nadzorczej, m.in. osoby blisko związane ze spółką CoGyn. Nowa rada nadzorcza planuje powołanie Roberta Cohena na stanowisko prezesa CoGyn Pharmaceuticals S.A.

Walne zgromadzenie podjęło także uchwałę w sprawie nowej emisji akcji, skierowanej do obecnych udziałowców CoGyn, którzy dostarczą w zamian 100% udziałów w spółce CoGyn. W efekcie CoGyn Pharmaceuticals S.A. stanie się podmiotem kontrolującym grupy kapitałowej.

CoGyn Pharmaceuticals planuje w ciągu 3 miesięcy pozyskać kapitał w wysokości 10 mln zł (ok. 3 mln USD) od inwestorów instytucjonalnych z Polski, aby sfinansować program rozwoju klinicznego, komercjalizacji i licencjonowania produktów CoGyn.

Systemy opracowane przez CoGyn umożliwiają kontrolowane i przedłużone uwalnianie składników aktywnych leków generycznych oraz celowanie leków w określony organ.

Leki podawane są na nośnikach w postaci stałych i półstałych matryc do zastosowania ogólnego lub miejscowo, co pozwala na stopniowe uwalnianie leków na skutek dyfuzji z zaprogramowaną szybkością przez określony czas, a następnie całkowite rozpuszczenie się leków.

CoGyn pracuje nad stworzeniem nowoczesnych postaci leków tj. tabletek, kapsułek, żeli, płynnych leków, które pozwolą znacznie poprawić wyniki leczenia w porównaniu do standardowych terapii, bazujących na pojedynczych dawkach leków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH