CSIOZ: Projekt P1 z pozytywną oceną wniosku o dofinansowanie II fazy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: CSIOZ/rynekaptek.pl   07-12-2017, 12:06

 CSIOZ: Projekt P1 z pozytywną oceną wniosku o dofinansowanie II fazy W fazie II nastąpi produkcyjne wdrożenie i integracja produktów fazy I (Fot. Archiwum)

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia uzyskało pozytywną ocenę wniosku o dofinansowanie projektu „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1) – faza II”.

CSOIZ przypomina, że projekt został zgłoszony do oceny w ramach naboru dla Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wartość projektu to 173 mln zł z czego dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi 157 mln zł.

Przy opracowywaniu dokumentacji aplikacyjnej CSIOZ współpracowało z ekspertami centrum kompetencyjnego POPC Wsparcie, które udziela pomocy instytucjom w pozyskiwaniu funduszy unijnych i realizacji projektów informatycznych.

CSIOZ wyjaśnia, że projekt P1 na podstawie decyzji Komisji Europejskiej został zaliczony do tzw. projektów fazowanych.

Faza I projektu P1 zakończyła się 31 grudnia 2015 r. Obejmowała m.in. zaprojektowanie i wytworzenie produktów (podsystemów).

W fazie II nastąpi produkcyjne wdrożenie i integracja produktów fazy I oraz udostępnienie wysokiej jakości usług publicznych m.in. e-recept, e-skierowań, Internetowe Konto Pacjenta, a także udostępnienie danych o zdarzeniach medycznych oraz elektroniczna wymiana dokumentacji medycznej.

Więcej: https://www.csioz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH