CSIOZ: zawodowo o informatyzacji rejestrów medycznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   28-04-2016, 09:35

CSIOZ: zawodowo o informatyzacji rejestrów medycznych

NIa informuje o inauguracyjnym spotkaniu Zespołu ekspertów zawodów medycznych, które odbyło się w siedzibie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) 15 kwietnia br.

Do Zespołu zaproszeni zostali przedstawiciele zawodów medycznych - Naczelnej Rady Lekarskiej Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Naczelnej Rady Aptekarskiej Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

Na inaugurującym spotkaniu Zespołu zapoznano jego uczestników z dotychczasowymi działaniami oraz projektami zrealizowanymi przez CSIOZ. Przedstawiony został także zakres funkcjonalny realizowanego Projektu P1.

Omówiono zagadnienia związane z trwającym procesem informatyzacji rejestrów medycznych oraz wdrożeniem dostarczonych w ramach Projektu P4 systemów dziedzinowych, w tym przede wszystkim Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych.

Członkowie Zespołu zapoznani zostali również z możliwościami w zakresie uwierzytelniania i podpisu w środowisku cyfrowym w odniesieniu do unijnego rozporządzenia eIDAS.

Do głównych zadań Zespołu należy opiniowanie i konsultowanie projektów informatycznych realizowanych przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia szczególnie w zakresie dotyczącym pracowników medycznych oraz przygotowywanie rekomendacji w zakresie rozwoju e-Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH