Częstochowa: najlepsze lokalizacje mają apteki, bo jest na to stać?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: czestochowa.gazeta.pl/ rynekaptek.pl   13-02-2015, 11:05

Częstochowa: najlepsze lokalizacje mają apteki, bo jest na to stać?

W Częstochowie ceny najmu lokali usługowych wzrosły na tyle dużo, że przedsiębiorcy rezygnują z najmu. Ich miejsce zajmują banki i apteki - bo je stać, lub stowarzyszenia - gdyż płacą preferencyjne stawki.

Niepokojący trend obejmuje całe miasto, ale szczególnie jest to widoczne na głównych ulicach miasta. Jeszcze kilka lat temu były typowymi ciągami handlowymi. Dzisiaj miejsce sklepów zajęły świetlice socjoterapeutyczne, stowarzyszenia i fundacje.

Pozostały banki i apteki, które stać na wysoki czynsz.

Jak ustala się stawki za wynajem? Stawkę wywoławczą na licytacji miasto określa na podstawie średniego czynszu w danej okolicy. Jeśli okolica jest bardziej "prestiżowa", cena wywoławcza jest za wysoka dla większości branż.

Magistrat przyznaje, że dotąd nie prowadził specjalnej polityki wobec przedsiębiorców określonych branż i nie kreował w ten sposób wizerunku i atrakcyjności ulic. Działa na ogólnych zasadach: wchodzi ten, kto da więcej, najczęściej apteka i bank. Z braku chętnych: płacące ułamek rynkowej kwoty stowarzyszenie.

Inaczej robią właściciele galerii handlowych: inne stawki stosują dla "odzieżówki", a inne np. dla pralni czy dorabiania kluczy. Bo wiedzą, że jeśli klienci będą mieli pełne spektrum usług, to tym chętniej przyjdą.

Więcej: http://czestochowa.gazeta.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH