Częstochowa: rusza nabór par do programu in vitro

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   22-02-2017, 10:43

Częstochowa: rusza nabór par do programu in vitro W zeszłym roku do programu zakwalifikowały się 24 pary. Efektem tego jest 10 ciąż, w tym jedna bliźniacza

W Częstochowie rusza nabór par do programu in vitro finansowanego z kasy samorządu. O dofinansowanie do zabiegów może starać 30 par mających problem z poczęciem dziecka.

Częstochowa przeznaczy w tym roku 150 tys. zł na dofinansowanie zabiegów in vitro swoim mieszkańcom. Oznacza to, że ze wsparcia w sfinansowaniu zabiegów będzie mogło skorzystać 30 par. Nabór do tegorocznej edycji programu wystartował 22 lutego br., prowadzi go Wydział Zdrowia UM Częstochowa.

Pary, które zgłoszą się do programu mają szansę na jednorazowe dofinansowanie do zabiegu w wysokości 5 tys. zł. To kwota, jaka wystarczy na przeprowadzenie jednego cyklu zapłodnienia. Pozostałe koszty m.in. leków ponoszą sami uczestnicy programu. Do udziału w nim mogą zakwalifikować się pary, które spełniają kilka kryteriów.

Wiek kobiet musi się mieścić w przedziale 20-40 lat, chociaż w medycznie uzasadnionych przypadkach górna granica wynosi 42 lata. Pary muszą mieć za sobą leczenie niższego rzędu zakończone niepowodzeniem lub wskazaniem do zapłodnienia in vitro. Warunkiem jest również kwalifikacja przez realizatora programu - jedną z siedmiu klinik. Program skierowany jest wyłącznie do mieszkańców Częstochowy oraz par, które pozostają ze sobą w związku małżeńskim lub partnerskim.

Nabór do programu w Częstochowie odbywa się już po raz trzeci. W zeszłym roku do programu zakwalifikowały się 24 pary. Efektem tego jest 10 ciąż, w tym jedna bliźniacza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH