Czy Rejestr Aptek się sprawdza?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: CSIOZ, msx/rynekaptek.pl   19-11-2014, 15:00

Czy Rejestr Aptek się sprawdza? Rejestr Aptek wart korzystać (foto: sxc.hu)

Warto korzystać z możliwości, jakie daje Rejestr Aptek, prowadzony przez Wojewódzkie Inspektoraty Farmaceutyczne, a udostępniony na tzw. Platformie P2.

W Krajowym Rejestrze Zezwoleń na Prowadzenie Aptek Ogólnodostępnych, Punktów Aptecznych oraz Rejestr Udzielonych Zgód na Prowadzenie Aptek Szpitalnych i Zakładowych podane są informacje o każdej placówce funkcjonującej na terenie kraju.

Z Platformą P2 (platforma udostępniania on-line przedsiębiorcom usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych) zintegrowane są rejestry Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz Wojewódzkich Inspektoratów Farmaceutycznych, a dokładniej:

- rejestr zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych, punktów aptecznych oraz rejestr udzielonych zgód na prowadzenie aptek szpitalnych, zakładowych i działów farmacji szpitalnej;

- rejestr zezwoleń na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej;

- rejestr systemów kodowania.

Rejestr Aptek umożliwia m.in. elektroniczną rejestrację apteki (można tą drogą np. złożyć wniosek o zezwolenie na prowadzenie apteki) lub hurtowni oraz aktualizację danych rejestrowych. Aktualizacja danych w rejestrze następuje na bieżąco, po zaistnieniu zmian.

Więcej: CSIOZ

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH