Czy rezolucja to dobra forma kontaktu?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DIA/ rynekaptek.pl   10-10-2016, 12:09

Czy rezolucja to dobra forma kontaktu? Spór na linii NRA i DIA

Przyjęta forma rezolucji stanowi wyraz nieuzasadnionego formalizowania stosunków między NRA a Dolnośląską Radą Aptekarską - ocenia kierownictwo NRA w odpowiedzi na rezolucje Okręgowej Rady Aptekarskiej we Wrocławiu.

"Za całkowicie bezpodstawne należy uznać sięganie do instytucji zawartych w ustawie o dostępie do informacji publicznej. Przewidziana jest konstrukcja prawna, która zapewnia stały przepływ informacji między NRA a wszystkimi okręgowymi radami aptekarskimi" - informuje NRA.

"Komunikowanie się poprzez rezolucje jest całkowicie nieuzasadnione, a w wielu sprawach jest działaniem wyjątkowo szkodliwym" - pisze NRA.

Dodaje: - Przekazywanie szczegółowych elementów strategii przy ogromny ryzyku ich upublicznienia w sytuacji, kiedy NRA jest np. w sporze sądowym przed WSA, jest lekkomyślnością.

Co na to DIA? "Przyjęta forma rezolucji jest wyrazem poparcia przez członków rady aptekarskiej we Wrocławiu wysiłków prezesa tej Izby, Pawła Łukasińskiego, aby w trudnym dla polskich aptekarzy okresie, w trakcie posiedzeń NRA, była opracowana odpowiednia strategia działań samorządu aptekarskiego" - pada w odpowiedzi.

Jak podkreślono, w trakcie dotychczasowych posiedzeń NRA, wnioski prezesa Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej były odrzucane. Członkom Izby nie chodzi o upublicznianie szczegółowych elementów strategii, ale wypracowanie tej strategii.

"Niestety, treść przesyłanym przez prezes NRA odpowiedzi wskazuje, że tej strategii po prostu nie ma" - pada w piśmie.

W załącznikach:

Stanowisko ORA DIA z dnia 29 września 2016
Odpowiedź NIA z dnia 3 sierpnia 2016 na rezolucje ORA DIA

 Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH