Czy w przestrzeni publicznej będą same apteki?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ngp.pl/ rynekaptek.pl   21-10-2016, 08:04

Czy w przestrzeni publicznej będą same apteki? Nowa apteka? Nie byłoby to dziwne, gdyby nie fakt, że po sąsiedzku jedna juz jest....

Przed kilkoma tygodniami, w lokalu użytkowym, który znajduje się w budynku komunalnym na ulicy Ząbkowskiej na stołecznej Pradze, została otwarta nowa apteka...

- Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po sąsiedzku, w budynku spółdzielczym, od wielu lat działa inna apteka - zauważa Krzysztof Michalski, mieszkaniec Pragi, członek Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców "Michałów".

- Ktoś powie, że dobrze, gdy firmy konkurują o klienta. Czy jednak ulice współczesnych miast powinny funkcjonować w oparciu o model monokultury, gdzie klient znajdzie obok siebie trzy banki i dwie apteki, ale by skorzystać z usług szewca, krawca czy napić się kawy, będzie musiał pofatygować się kilometr dalej, a czasem i do innej dzielnicy? - pyta.

Odpowiedź na to pytanie zdecydowanie brzmi: nie. Najlepiej o tym wiedzą zarządzający galeriami handlowymi, gdzie rzadko można znaleźć zlokalizowane obok siebie punkty handlowe należące do tej samej branży lub skierowane do klientów tego samego segmentu.

Autor wpisu zastanawia się, dlaczego takiego modelu tenant mix, czyli mieszania funkcji usługowych, nie stosuje się w przestrzeni publicznej. Warto o tym pamiętać, szczególnie teraz, gdy dla Pragi planowany jest transfer sporych środków publicznych w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku.

- Jednym z jego założeń jest poprawa jakości przestrzeni publicznej oraz rozwój przedsiębiorczości właśnie w oparciu o zasób miejskich lokali użytkowych. Obyśmy nie musieli w nich oglądać jedynie kolejnych aptek… - konkluduje Krzysztof Michalski.

Więcej: http://www.ngp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH