Dajemy możliwość budowania relacji bezpośrednio z apteką bądź szpitalem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Luiza Jakubiak/ rynekaptek.pl   05-03-2018, 08:01

Dajemy możliwość budowania relacji bezpośrednio z apteką bądź szpitalem Od 2014 roku wartość sprzedaży realizowanej w ramach usług dystrybucji bezpośredniej przez Nettle wyniosła prawie 1 mld złotych. A w samym 2017 roku – 450 milionów zł (fot. Nettle)

Zasadnicza różnica między naszą ofertą a tym, co daje hurtownia jest taka, że w naszym modelu producent do końca jest właścicielem leku i ma pełną wiedzę do jakiego odbiorcy ostatecznie trafił produkt. To jest bardzo istotne, jeśli uwzględnimy takie zjawiska, jak eksport leków wbrew wiedzy i woli producentów. Oferujemy szczelny i przejrzysty system – mówi Paweł Szewczyk, prezes firmy Nettle.

Rynek Aptek: Głównym obszarem działalności spółki jest rynek obrotu lekiem. Co Państwo oferują?

Paweł Szewczyk: Jesteśmy niezależnym operatorem dystrybucji bezpośredniej. Wraz z naszym partnerem logistycznym, działając na zlecenie producentów leków i sprzętu medycznego, świadczymy dla nich szereg usług. Oferujemy wszystko, co niezbędne do realizacji procesów sprzedaży, bez pośrednictwa hurtowni farmaceutycznej, zaczynając od przyjęcia zamówienia, odbioru towaru z magazynu, po transport, działania księgowo-rozliczeniowe, finansowanie sprzedaży, łącznie z przejęciem ryzyka, a także promocję i telemarketing.

Dotąd nie było firmy, która miałaby pełny dostęp do rynku i mogła świadczyć usługi w tak szerokim zakresie. W Polsce mamy blisko 15 tys. aptek, 650 szpitali publicznych i ok. 2 tys. szpitali niepublicznych, do tego przychodnie i kliniki. Do tej pory możliwość bezpośredniej sprzedaży do tych wszystkich podmiotów oferowały tylko hurtownie farmaceutyczne. Teraz również nasza firma daje taką możliwość.

Obecnie obsługujemy sprzedaż w skali miesiąca na poziomie ponad 45 mln zł. Od 2014 roku wartość sprzedaży realizowanej w ramach usług dystrybucji bezpośredniej przez Nettle wyniosła prawie 1 mld złotych. A w samym 2017 roku – 450 milionów zł.

RA: Czym różni się Państwa oferta od usług świadczonych przez hurtownie?

PS: Oferujemy alternatywne rozwiązanie. Dotychczasowi klienci hurtowni farmaceutycznych mają do dyspozycji nowy kanał dystrybucji. Mogą pozostawić część leków w tradycyjnym modelu, z udziałem hurtowni farmaceutycznej, ale mogą też wybrać portfel produktów i realizować sprzedaż bez pośrednictwa hurtowni, mając możliwość budowania własnych relacji bezpośrednio z apteką bądź szpitalem.

Zasadnicza różnica między naszą ofertą a tym, co daje hurtownia jest taka, że w naszym modelu producent do końca jest właścicielem leku i ma pełną wiedzę, do jakiego odbiorcy i na jakich warunkach ostatecznie trafił. To jest bardzo istotne, jeśli uwzględnimy takie zjawiska, jak eksport równoległy leków. Oferujemy szczelny i przejrzysty system: producent wie, na jakim etapie dystrybucji jest jego lek i gdzie ostatecznie trafia.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH