Departament Polityki Lekowej i Farmacji zdominowały kobiety

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Janusz Maciejowski/rynekaptek.pl   28-01-2016, 10:01

Departament Polityki Lekowej i Farmacji zdominowały kobiety MZ powołał nowy skład DPLiF

Nowym dyrektorem DPLiF została Izabela Obarska, była naczelnik Wydziału Gospodarki Lekami małopolskiego oddziału NFZ. Jej zastępczyniami zostały Małgorzata Szelachowska i Kamila Malinowska.

Izabela Obarska od maja 2007 r. była naczelnikiem WGL małopolskiego NFZ. Wcześniej pracowała m.in. w dziale analiz HTA Consulting (2007-2009), była także zastępcą kierownika apteki PZF „CEFARM” w Krakowie (2006-2007).

Ukończyła studia magisterskie na wydziale farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie studiowała od 1998-2003 r. Studia podyplomowe z zarządzania sferą usług medycznych ukończyła w 2006 roku w Akademii Ekonomicznej w Krakowie i kolejne na Wydziale Prawa i Administracji UJ w Krakowie w 2011 r.

Małgorzata Szelachowska, wicedyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ. Zanim została urzędnikiem resortu zdrowia w 2013 roku, była Mazowieckim Wojewódzkim Inspektorem Farmaceutycznym.

Małgorzata Szelachowska jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie na wydziale farmaceutycznym (kierunek apteczny). Swoją drogę zawodową rozpoczynała w Instytucie Biotechnologii i Antybiotyków. Od 2002 roku była związana z inspekcją farmaceutyczną – początkowo jako główny specjalista, a następnie w roli Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego. Ukończyła również wiele kursów i szkoleń z zakresu zarządzania, służby cywilnej oraz polityki zdrowotnej.

Drugim zastępcą dyrektora DPLiF została dr Kamila Malinowska, ekspert HTA, długoletni pracownik NFZ (m.in. dyrektor departamentu współpracy międzynarodowej i gospodarki lekami) oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH