DIA: zgłaszajmy deficyty leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: DIA/ŁS/rynekaptek.pl   05-03-2015, 11:02

DIA: zgłaszajmy deficyty leków DIA apeluje o zgłaszanie braków leków (fot. Fotolia/PTWP)

Dolnośląska Izba Aptekarska chce, aby farmaceuci drogą mailową lub za pomocą faxu zgłaszali wszelkie informacje o brakach dostępności w hurtowniach farmaceutycznych.

- Z problemem tym, co miesiąc  boryka się każda apteka próbując zamówić tzw. „leki deficytowe”. Odsyłani jesteśmy do utworzonych przez producentów kanałów dystrybucyjnych, gdzie napotykamy kolejne utrudnienia. Często dotyczy to leków ratujących życie, których brak stanowić może zagrożenie zdrowia i życia naszych pacjentów. Abyśmy mogli skutecznie walczyć z tym procederem konieczna jest rzeczywista informacja o skali zjawiska – apeluje Dolnośląska Izba Aptekarska.

Farmaceuci proszeni są o przesyłanie informacji o "każdym pojedynczym braku dostępności każdego konkretnego leku", według zasady: 1 mail – 1 zgłoszony brak jednego leku.  

W treści korespondencji należy podać, jakiego leku dotyczył problem, w jakiej hurtowni wystąpił brak i w jakim "kanale dystrybucyjnym" farmaceuci napotkali kolejne problemy.

- Prosimy nie wysyłać zbiorczych zestawień  braków – nie mamy możliwości ich analizy. O skali i częstotliwości zjawiska świadczyć będzie liczba nadesłanych zgłoszeń z poszczególnych aptek. Mamy szansę na rozwiązanie problemu, konieczne jest jednak rzetelne zaangażowanie wszystkich dolnośląskich aptek – apeluje DIA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH