DM Trigon rekomenduje: kupuj dla Farmacolu i Neuki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: stockwatch.pl/rynekaptek.pl   19-10-2016, 11:26

DM Trigon rekomenduje: kupuj dla Farmacolu i Neuki Trigon DM wzmacnia rekomendację dla hurtowni farmaceutycznych

Dom maklerski Trigon wydał nowe rekomendacje dla hurtowni farmaceutycznych. Dla Farmacolu i Neuki brzmią: kupuj. Pelion otrzymał rekomendację: sprzedaj.

Docelową cenę Farmacolu wyznaczono na poziomie 58 zł. Jak podaje PAP, spółka pod względem wskaźnika EV/EBITDA i P/E’ na 2016 r. jest zdecydowanie tańsza w porównaniu do pozostałych dwóch hurtowni farmaceutycznych notowanych na GPW.

Według biura, raczej nie jest prawdopodobne, że nadwyżki, które posiada Farmacol, trafią w przyszłości do akcjonariuszy. Pozostaje natomiast ryzyko, że mogą być przeznaczone na inwestycje poza rynkiem.

Neuca otrzymała rekomendację z wyceną 430 zł za akcję. Aktualna cena na giełdzie to 373,5 zł. W tym przypadku biuro zauważa, że Neuca jako jedyny dystrybutor farmaceutyczny posiada zdolność do dalszej konsolidacji rynku lub możliwość przejmowania rynku poprzez potencjalną słabość mniejszych podmiotów.

Ich zdaniem, zwiększanie udziałów w aptekach niezależnych i w dalszym ciągu rozwój segmentu produktów własnych powinny przełożyć się na wzrost marży brutto. Dodają, że obecnie podejmowane działania budowy trzeciej linii biznesowej wokół badań klinicznych jest słusznym krokiem i będzie istotnym źródłem zwiększenia wyników w kolejnych latach.

Najsłabiej w tym gronie został oceniony Pelion – rekomendacja sprzedaj z ceną docelową na poziomie 40 zł. Biuro jest zdania, że z powodu obecnych uwarunkowań rynkowych, w kolejnych latach będzie dochodziło do dalszego spadku poziomu realizowanej przez Pelion marży.

Więcej: http://wiadomosci.stockwatch.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH