Do obsługi projektu F1 stanęły trzy firmy

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PWX/ rynekaptek.pl   14-06-2016, 14:31

Do obsługi projektu F1 stanęły trzy firmy

Firma Atman zwyciężyła w przetargu na obsługę strategicznego projektu P1, czyli Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych.

Podpisana przez Atmana z CSIOZ umowa obejmuje kolokację infrastruktury w dwóch warszawskich centrach danych Atman. Ponadto w ramach zlecenia operator zestawi dla zamawiającego szyfrowane łącza i dostarczy system antyDDoS zapewniający ochronę przed cyberatakami.

Jak podała firma w informacji przekazanej mediom, CSIOZ przeanalizował oferty trzech dostawców usług kolokacyjnych. Oprócz Atmana do przetargu przystąpił T-Mobile oraz konsorcjum Integrated Solutions i Orange Polska.

Najkorzystniejsza okazała się oferta Atmana, który wartość miesięcznej obsługi wycenił na 117 971,16 zł, Konsorcjum natomiast zaproponowało 163 122,60 zł, a T-Mobile - 209 068,02 zł. Drugim kryterium oceny otrzymanych ofert był czas przechowywania zapisu z monitoringu ośrodków kolokacji, który wszyscy oferenci ustalili na 180 dni.

- P1 to jeden z największych w Europie projektów informatycznych, bardzo wymagający, bo system ma dokonywać około 1,1 mld cyfrowych operacji na wrażliwych danych. Jestem przekonany, że nasze wieloletnie doświadczenie w obsłudze największych banków, firm ubezpieczeniowych i instytucji publicznych przyczyni się do sukcesu projektu - powiedział Sylwester Biernacki, prezes zarządu ATM S.A.

Przyjęty w grudniu ubiegłego roku harmonogram prac związanych z informatyzacją służby zdrowia zakłada, że inwestycje związane z cyfryzacją będą kontynuowane. Do 2017 r. planowane jest uruchomienie elektronicznych recept bazujących na cyfrowym profilu pacjenta, do 2018 roku wprowadzone mają zostać e-skierowania, zaś rok później elektroniczne zwolnienia. Dotychczas na realizację P1 przeznaczono ok. 486 milionów złotych.

Według IDC, ochrona zdrowia jest najszybciej rosnącym rynkiem IT spośród wszystkich branż. Zdaniem analityków, do 2019 r. ma on rosnąć w tempie ok. 5,5% r/r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH