Doktoranci UM w Białymstoku z grantami NCN

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: umb.edu.pl/ rynekaptek.pl   12-12-2017, 13:41

Doktoranci UM w Białymstoku z grantami NCN Młodzi naukowcy z grantami w projekcie Miniatura 1

Dr Agnieszka Gornowicz, dr Joanna Pancewicz i dr Przemysław Wielgat z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku znaleźli się wśród laureatów konkursu Narodowego Centrum Nauki Miniatura 1 - informuje uczelnia.

Dr Agnieszka Gornowicz z Samodzielnej Pracowni Biotechnologii uzyskała dofinanowanie w wysokości 50 tys. zł na projekt pt. "Molekularny mechanizm przeciwnowotworowego działania nowych pochodnych oktahydropirazyno[2,1-a:5,4-a']diizochinoliny i berenilowych kompleksów platyny(II) w skojarzeniu z przeciwciałem anty-MUC1.

Dr Joanna Pancewicz, adiunkt z Zakładu Histologii i Embriologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii i Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim zdobyła grant naukowy w wysokości 50 tys. zł. na badania pt. " Poszukiwanie nowych markerów nowotworzenia poprzez analizę szlaku Notch i EGFR w niedrobnokomórkowym raku płuca (z ang. NSCLC)”. Proponowany projekt ma na celu ocenę wspólnych mechanizmów aktywacji Notch-EGFR w NSCLC.

Dr Przemysław Wielgat z Zakładu Farmakologii Klinicznej, pozyskał 49390 zł. na projekt pt. "Ocena zmian sialilacji i ekspresji immunoreceptorów Siglec jako nowy aspekt immunomodulacyjnego działania deksametazonu w komórkach glejaka".

Więcej: www.umb.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH