Doradztwo finansowe dla farmaceutów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Capital Research/ rynekaptek.pl   07-06-2016, 13:05

Doradztwo finansowe dla farmaceutów

Dla aptekarzy prowadzących działalność gospodarczą i praktykujących przynajmniej rok jesteśmy w stanie pozyskać „zastrzyk środków” nawet do 500 tys. zł w ramach wykonywanego przez nich wolnego zawodu i to bez biznes planu czy wkładu własnego - zachęca w komunikacie prasowym ekspertka Capital Search.

- Z moich obserwacji i bieżącej współpracy z farmaceutami wynika, że w kolejce po zyski z działalności aptecznej zaczyna się ustawiać coraz więcej podmiotów. Farmaceuci zmagają się z rosnącą konkurencją ze strony innych punktów, ale też z pozaaptecznym obrotem lekami i suplementami oraz ekspansją dużych sieci drogeryjnych i aptecznych. Aby utrzymać silną pozycję na rynku aptekarze muszą dużo inwestować, m.in. w bogaty asortyment, dobrą lokalizację i wyposażenie apteki - mówi Bogumiła Żelazna Wdowiak, prezes firmy doradczej Capital Search.

Ekspertka zwraca uwagę, że wszystkie większe inwestycje oznaczają poważne wydatki na różnych etapach rozwoju firmy oraz konieczność pozyskiwania finansowania zewnętrznego. Dodatkowym argumentem za skorzystaniem z pomocy doradcy może być fakt, że przedstawiciele wolnych zawodów, w tym farmaceuci, są postrzegani jako atrakcyjni klienci dla instytucji finansowych.

- Dla aptekarzy prowadzących działalność gospodarczą i praktykujących przynajmniej rok jesteśmy w stanie pozyskać „zastrzyk środków” nawet do 500 tys. zł w ramach wykonywanego przez nich wolnego zawodu i to bez biznes planu czy wkładu własnego - podkreśla ekspertka Capital Search.

Dodaje, że swoje plany farmaceuci mogą też zrealizować za pomocą rozwiązań oferowanych im w ramach produktów skierowanych do firm, takich jak kredyt na bieżącą działalność, leasing lub kredyt inwestycyjny. Spłacając raty kredytowe lub leasingowe z bieżących przychodów generowanych dzięki wykorzystaniu zakupionego sprzętu czy wyposażenia mogą w bardzo wygodny sposób sfinansować swoje potrzeby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH