DOZ: aptekę prowadzi się w celach zarobkowych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   16-01-2017, 10:07

DOZ: aptekę prowadzi się w celach zarobkowych "Najważniejszą zasadą w prowadzeniu działalności aptecznej jest kierowanie się dobrem pacjenta"- uważa prezes Alicja Koleśnik

Śledząc dyskusję dotyczącą własności aptek można odnieść wrażenie, że podział został stworzony wyłącznie na potrzeby przeforsowania zmian w prawie, korzystnych z punktu widzenia aptek indywidualnych – uważa Alicja Koleśnik, prezes zarządu DOZ SA.

W opinii dla Rzeczpospolitej, prezes Koleśnik zaznacza, że apteka, niezależnie czy indywidualna czy sieciowa z założenia nie jest zwykłym sklepem. Niezależnie od formy własności musi spełniać określone prawem normy i procedury:

- Każdy właściciel apteki, z jednej strony stara się, by placówka spełniała wszelkie wymogi, a z drugiej by była atrakcyjnym i bezpiecznym miejscem zakupów, mimo konieczności stosowania podobnych metod marketingowych.

Zdaniem Alicji Koleśnik, twierdzenie, że farmaceutom mniej zależy na zysku niż nie-farmaceutom jest wyrazem wymyślonego ideału przeciwko „nieetycznym" sieciom, gdyż „nawet normy etyczne farmaceutów nie zakazują czerpania korzyści ekonomicznych z prowadzenia apteki”.

- Czytając argumenty osób i instytucji opowiadających się za wprowadzeniem zasady „apteka dla aptekarza", można odnieść wrażenie, że prowadzenie apteki wiąże się z ciągłym podejmowaniem decyzji o charakterze moralnym. W rzeczywistości tak nie jest. Niezależnie czy aptekę prowadzi farmaceuta czy przedsiębiorca, prowadzi ją w celach zarobkowych - wskazuje prezes Koleśnik.

Podkreśla, że najważniejszą zasadą w prowadzeniu działalności aptecznej jest kierowanie się dobrem pacjenta i jeśli ten warunek jest spełniony, inne argumenty, w tym związane z formą własności apteki, nie mają żadnego znaczenia ani uzasadnienia.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH