DPS: opaska przypominająca o konieczności zażycia leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   09-06-2016, 14:39

DPS: opaska przypominająca o konieczności zażycia leków

E-usługi, opaska monitorująca funkcje życiowe oraz cyfrowy długopis - to nowoczesne rozwiązania testowane w Domu Pomocy Społecznej "Syrena". Są one elementem wzmocnienia systemu usług opiekuńczych nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi na terenie Warszawy.

Dzięki e-dokumentacji i e-usługom - jak tłumaczyła dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Syrena" Małgorzata Słomian - domy pomocy społecznej mogą lepiej dopasować usługi świadczone mieszkańcom.

System e-opieki będzie się składał z Centrum Zarządzania świadczącego podopiecznym teleusługi, urządzeń umożliwiających kontakt z Centrum Zarządzania (m.in. przycisk SOS, telefon komórkowy, czytniki parametrów życiowych) oraz sieci współpracy z organizacjami pozarządowymi i środowiskiem lokalnym.

Po zakończeniu testów rozpocznie się pierwszy etap projektu e-opieki, tj. zaprojektowanie i budowa systemu wsparcia usług opiekuńczych w oparciu o rozwiązania teleinformatyczne oraz przetestowanie w wybranych domach pomocy społecznej. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie systemu wśród osób korzystających z usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania.

Obecnie w DPS "Syrena" testowane są również opaski, które nosi 10 mieszkańców. Monitorują one temperaturę skóry, mierzą rytm serca, automatycznie przesyłają informację o upadku i ewentualnej utracie przytomności do osoby opiekującej się. Urządzenie wskazuje obszar, w którym znajduje się użytkownik. Dodatkowo, opaska ma funkcję przypominającą o konieczności zażycia leków.

Kolejne sprawdzane urządzenie to długopis cyfrowy, który wygląda i pełni funkcję jak długopis tradycyjny, ale informacja jest automatycznie przenoszona do komputera. System ten ma się sprawdzić w przypadkach, gdy pracownik nie ma łatwego dostępu do komputera, np. jest w mieszkaniu osoby, której świadczone są usługi opiekuńcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH