Druga konsekwencja to problemy ze zmianą lokalizacji aptek...

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: naszdziennik.pl/ rynekaptek.pl   16-12-2016, 10:44

Druga konsekwencja to problemy ze zmianą lokalizacji aptek... Ekonomista ocenia skutki zmiany prawa farmaceutycznego

Do jeszcze większych problemów branżę aptekarską, a wraz z nią każdego klienta, mogą doprowadzić inne konsekwencje ewentualnego przyjęcia projektu noweli ustawy Pf - uważa dr Marian Szołucha, na łamach Naszego Dziennika.

- Pierwsza z nich to wypowiadanie aptekom przez banki kredytów, w związku ze spodziewanym pogorszeniem ich kondycji finansowej. A trzeba wiedzieć, że apteki, jak wiele małych i średnich rodzimych biznesów, ciągle posiłkują się pożyczonym pieniądzem, często na nim właśnie opierając swój rozwój - pisze ekspert Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

- Druga konsekwencja to problemy ze zmianą lokalizacji aptek, do której ich właściciele zostaną zmuszeni przez kryteria geograficzne. Przeniesienie apteki z jednego miejsca w inne będzie bowiem znacznie trudniejsze niż w zwykłym biznesie. Pozwolenie na prowadzenie działalności jest bowiem w tym przypadku przypisane do konkretnego adresu - ocenia.

- Po trzecie, dzięki lepszej pozycji negocjacyjnej w nowych warunkach właściciele nieruchomości prawdopodobnie zaczną podwyższać aptekom stawki za wynajem powierzchni. Prowadzący dotkniętą w ten sposób placówkę będzie miał do wyboru bankructwo lub przerzucenie wyższych kosztów na klienta. 

Przypominamy, że zgodnie z projektem, proponowane przepisy będą dotyczyły nowo otwieranych aptek.

Więcej: www.naszdziennik.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH