Drugie podejście i dwóch kandydatów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GIF, LJ/ rynekaptek.pl   17-06-2016, 14:39

Drugie podejście i dwóch kandydatów

W konkursie na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego resort zdrowia wytypował dwóch kandydatów, którzy spełnili wymogi formalne. Są to: Piotr Rykowski oraz Zbigniew Niewójt.

Poprzednie ogłoszenie o naborze resort zdrowia opublikował jeszcze w ubiegłym roku. 29 stycznia br. zakończył się etap składania ofert na to stanowisko. Jak informował nas MZ, w dalszym postępowaniu komisja naborowa wybrała 3 kandydatów. Jednak konkursu nie rozstrzygnięto.

 W połowie maja Ministerstwo Zdrowia ogłosiło drugi raz konkurs na stanowisko szefa GIF. Termin składania aplikacji minął 30 maja.

Do drugiego etapu przeszli: Zbigniew Niewójt, obecnie p.o. GIF oraz Piotr Rykowski

Piotr Rykowski do grudnia 2005 roku był w dolnośląskim NFZ naczelnikiem wydziału gospodarki lekami. Nadzorował m.in. refundację leków oraz apteki, a także ordynowanie leków przez lekarzy. Z Funduszu odszedł za porozumieniem stron.

O kulisach odejścia naczelnika z NFZ we Wrocławiu pisała wyborcza.pl. Jednak niektórzy uważają, że mieszanie urzędnika w sprawę remodulinu jest zemstą za domaganie się informacji, co stało się z Centralnym Słownikiem Leków.

System miał m.in. zabezpieczyć przed realizowaniem w aptekach fałszywych recept oraz precyzyjnie identyfikować ogniska i zasięg chorób w kraju (na podstawie danych o sprzedaży leków).

Piotr Rykowski wrócił do Funduszu w grudniu 2006, trzy miesiące po tym, jak prezesem NFZ został Andrzej Sośnierz. Pracował wtedy na stanowisku głównego specjalisty w departamencie gospodarki lekami Centrali NFZ.

Jeszcze przed wejściem w życie ustawy refundacyjnej, był zwolennikiem powołania do życia Agencji Cen, która zagwarantowałaby przejrzyste i zgodne z prawem procedury postępowania w obszarze refundacji.

Więcej: https://www.gif.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH