Dyrektorzy szpitali w Hiszpanii ocenili staż polskich farmaceutów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/rynekaptek.pl   15-01-2018, 10:28

Dyrektorzy szpitali w Hiszpanii ocenili staż polskich farmaceutów Na staż do Hiszpanii wyjechało 3 farmaceutów. Była to pierwsza edycja programu (Fot. Archiwum)

Szefowie placówek w Hiszpanii, w których staż odbyło trzech polskich farmaceutów przyznali, że współpraca szkoleniowa z Polakami była dla nich cennym doświadczeniem. Zgodnie stwierdzili, że farmaceuci profesjonalnie podeszli do zleconych zadań. Wyrazili chęć ponownej współpracy w przyszłości.

Dzięki współpracy pomiędzy Hiszpańskim Stowarzyszeniem Farmaceutów Szpitalnych (SEFH) a Naczelną Izbą Aptekarską w Polsce na staż zawodowy do Hiszpanii udało się trzech farmaceutów - Magda Zarazińska z Gdańskiej OIA oraz mgr farm. Jagoda Jasińska i mgr farm. Piotr Druszkowski z krakowskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

W ramach Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych dla polskich farmaceutów odbyli oni praktyki pomiędzy wrześniem a listopadem ubiegłego roku w Ogólnym Szpitalu Uniwersyteckim w Elche oraz w Szpitalu German Trias i Pujol w Badalonie.

- Doświadczenie zdobyte podczas pracy z polskimi farmaceutami-Magdą i Piotrem było bardzo satysfakcjonujące. Oboje są doskonałymi osobami, bardzo dobrze przygotowanymi do swojej pracy i ambicjami do poszerzenia wiedzy oraz ciągłej nauki. Perfekcyjnie zintegrowali się z naszym zespołem realizując tygodniowe pobyty w różnych działach farmacji szpitalnej – powiedział dr Andrés Navarro Ruiz, szef Apteki Szpitalnej Ogólnego Szpitala Uniwersyteckiego w Elche.

- Z naszej strony zainteresowanie programem wynikało z wcześniejszych doświadczeń w podobnych aktywnościach realizowanych wraz z innymi krajami. Program jest bardzo satysfakcjonujący z uwagi na wymianę doświadczeń i będę zachwycony móc realizować go wraz z polskimi farmaceutami ponowie w przyszłości – dodał.

Z kolei dr Xavier Bonfont, szef Apteki Szpitalnej Universyteckiego Szpitala German Trias i Pujol w Badalonie przyznał, że współpraca szkoleniowa z polskimi farmaceutami pełni funkcję edukacyjną również dla hiszpańskich farmaceutów i pozwala zaznajomić się z zasadami funkcjonowania farmacji szpitalnej w innych krajach.

- Jagoda w trakcie swojego stażu wykazała się ponadprzeciętnym zainteresowaniem i zaangażowaniem szczególnie w zakresie szeroko pojętej opieki farmaceutycznej realizowanej dla pacjentów naszego szpitala. Jest osobą odpowiedzialną, która wykazała pełen profesjonalizm zawodowy w trakcie całego pobytu. Zarówno ja jak i pozostali farmaceuci oceniamy staż Jagody jako bardzo satysfakcjonujący- ocenił dr Bonfont.

Naczelna Izba Aptekarska wykazała chęć utrzymania długofalowej i stałej współpracy, która pozwala na kontynuowanie programu w przyszłości.

Więcej: http://www.nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH