Dyżur apteki do północy to "daleko idący kompromis"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Życie Pleszewa/ rynekaptek.pl   15-12-2015, 13:12

Dyżur apteki do północy to "daleko idący kompromis"

Sprawa dyżurów aptek w powiecie pleszewskim podzieliła radnych. 10 osób wstrzymało się od głosu, ośmiu było za. W efekcie, od 1 stycznia 2016 roku, apteki mają wydłużony czas pracy do godziny 24.00.

W uzasadnieniu do uchwały znalazło się stwierdzenie, że "prawo farmaceutyczne gwarantuje każdemu mieszkańcowi powiatu dostępność do świadczeń pełnionych także przez apteki ogólnodostępne także w nocy i dni wolne od pracy. Pora nocna zamyka się w godzinach 21.00-7.00. Wydłużenie czasu pracy aptek do godziny 24.00 jest zatem daleko idącym kompromisem".

Negatywnie do przyjętej uchwały nastawieni są aptekarze oraz Izba Aptekarska w Kaliszu. Proponowali radnym przyjęcie innego rozwiązania, np. pełnienia nocnych dyżurów przez aptekę prowadzoną w szpitalu - informuje Życie Pleszewa.

- Mamy renomowany szpital. To dlaczego nie otworzyć apteki nocnej właśnie przy PCM? - argumentowała jedna z radnych.

Jak stwierdził starostwa Maciej Wasielewski, "jeśli ktoś się ubiegał o koncesję na prowadzenie apteki, to chyba się liczył z tym, że powinna być ona czynna całą noc".

Radna Maria Górczyńska zwróciła jednak uwagę, że radni dokładają innym zadania, a nie idą za tym żadne środki finansowe: - Chcemy kogoś zobowiązać do wykonywania dodatkowych zdań, a czy przewidujemy jakieś pieniądze? - pytała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH