Dyżury aptek: i tak źle, i tak nie dobrze

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   24-03-2016, 16:05

Dyżury aptek: i tak źle, i tak nie dobrze

W Sierakowicach na Pomorzu powstał nietypowy problem. Jeden z aptekarzy domaga się  ustalenia grafiku dyżurów, których teraz nie ma. Zostały zniesione na prośbę samych aptekarzy.

Sierakowice to miejscowość gminna oddalona od Kartuz o 21 kilometrów. Na miejscu znajduje się gminny ośrodek zdrowia, czynny do godziny 20.00. Do niedawna w Sierakowicach funkcjonowały też cztery apteki.

Wcześniej aptekarze prowadzili rotacyjnie dyżury o godzinę dłużej od pracy ośrodka zdrowia. Jednak z powodów finansowych zaproponowali władzom powiatowym zniesienie tego obowiązku. Tak też się stało.

Tym bardziej, że jak mówi Aleksandra Kuczkowska, kierownik referatu ochrony zdrowia i współpracy z organizacjami pozarządowymi kartuskiego Starostwa Powiatowego, w Kartuzach są pełnione całodobowe dyżury aptek.

- Mieszkańcy z całego powiatu mogą z tego korzystać. W leki w kartuskich aptekach zaopatrują się też mieszkańcy innych miejscowości.

Niedawno jednak w Sierakowicach pojawiła się piąta apteka. Jej właściciel sam ustalił sobie godziny pracy. Postanowił, że apteka będzie otwarta do 21.00.

Ku zaskoczeniu samorządu, jeden z aptekarzy, który wcześniej chciał zniesienia dyżurów aptek w Sierakowicach, teraz wystąpił o stworzenie harmonogramu pracy aptek.

- Otrzymaliśmy wiadomość od jednego z aptekarzy, który postawił nam zarzut, że wyznaczyliśmy dyżury jednej aptece i że ją faworyzujemy. To nie jest prawda. Nie wyznaczyliśmy żadnego dyżuru. Właściciel sam z siebie ustalił takie, a  nie inne godziny pracy. Jeśli jest apteka, która sama zdecydowała się pracować do godziny 21.00, to uznaliśmy, że nie ma potrzeby tworzenia harmonogramu dyżurów pozostałych aptek – mówi Aleksandra Kuczkowska.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH