Działania aptekarzy odnoszą niewielki skutek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Olsztyn/ rynekaptek.pl   27-03-2015, 10:28

Działania aptekarzy odnoszą niewielki skutek

"Pani list wywarł na mnie szczególne wrażenie" - pisze prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie, w odpowiedzi na pismo mgr farmacji z Lidzbarka Warmińskiego, która opisała w nim problemy, z jakimi spotkają się na co dzień aptekarze.

Treść listu mgr Kingi Gołąbek: http://www.rynekaptek.pl/

"Sprawy, o których Pani pisze w swoim liście, są również sprawami, którymi na co dzień zajmuje się zarówno Okręgowa Izba Aptekarska, jak i Naczelna Izba Aptekarska w Warszawie, jednakże, jak dotąd, z niewielkim skutkiem" - stwierdza w liście prezes olsztyńskiej OIA, Roman Grzechnik.

Dodaje, że jest to spowodowane nie tylko aktualnie niedostatecznym umocowaniem prawnym samorządu aptekarskiego, ale także nie taką, jakiej należałoby oczekiwać, inicjatywą powołanych organów państwa, takich jak Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny, Naczelny Inspektor Farmaceutyczny.

Podniesione w Pani liście problemy doskonale odzwierciedlają sytuację aptek w zakresie braków w zaopatrzeniu wielu leków. Przyczyna tego stanu rzeczy jest - w moim przekonaniu - przede wszystkim niekontrolowany wywóz leków za granicę oraz bezpośrednia dystrybucja producent - apteka z pominięciem hurtowni komercyjnych - pisze szef Izby.

Wymienia działania, jakie podjęła Izba, by zaradzić temu zjawisku, w tym informowanie inspekcji farmaceutycznej i NFZ o brakach oraz jak postępować w przypadku braków leków.

Więcej: http://www.olsztyn.oia.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH