Dzień Aptekarza: życzenia prezes NRA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/rynekaptek.pl   26-09-2016, 09:06

Dzień Aptekarza: życzenia prezes NRA Kosma i Damian - patroni aptekarzy

"Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy, z okazji Dnia Aptekarza życzę Wam, od siebie i w imieniu Naczelnej Rady Aptekarskiej, zdrowia i pomyślności w rodzinach". NIA publikuje życzenia prezes NRA, Elżbiety Piotrowskiej - Rutkowskiej skierowane do farmaceutów.

"Dwudziesty szósty dzień września jest dla nas farmaceutów datą szczególną. Tego dnia obchodzimy zawodowe święto, nazywane Dniem Aptekarza. Dzień Aptekarza zbiega się z liturgicznym wspomnieniem Kosmy i Damiana, naszych świętych patronów, których życie związane było z posługą na rzecz utrapionych chorobą osób. Od pokoleń, przykład ich życia inspiruje aptekarzy i jest przyjmowany jako wzór do naśladowania. Dotyczy to także nas, współczesnych farmaceutów – aptekarzy" - czytamy we wstępie. 

W kalendarzu na 2016 rok, dzień 26 września wypada w poniedziałek. Jak wskazuje prezes NRA, dla aptekarzy będzie to dzień normalnej pracy, "którą, kierując się przykładem życia Kosmy i Damiana, wielu z nas traktuje jako służbę pacjentom i społeczeństwu. Uświadamiając sobie tę rolę odczuwam satysfakcję, że wybrałam i wykonuję piękny zawód aptekarza. Dzieląc się z Wami tą radością mam poczucie, że jest ona także Waszym udziałem.".

Elżbieta Rutkowska - Piotrkowska zaznacza, że w tym roku przypada 25 rocznica powołania samorządu aptekarskiego, którego każdy z farmaceutów jest członkiem:  "Samorząd aptekarski jest, używając przenośni, naszym domem, którego fundamentem są ideały aptekarstwa, wspólne dla nas wszystkich." 

Prezes NRA zwraca uwagę na istotę funkcjonowania izb aptekarskich, która wyraża się w działaniu na rzecz zapewnienia każdemu członkowi warunków wykonywania zawodu, adekwatnych do zadań wykonywanych przez aptekarzy dla pacjentów i do roli pełnionej przez apteki w zakresie ochrony zdrowia.

Jak dalej czytamy: "Z okazji Dnia Aptekarza przedstawiam w imieniu całego środowiska aptekarskiego wspólne życzenie adresowane do władz państwowych, od których, jako farmaceuci oczekujemy przedłożenia, uchwalenia i wdrożenia wyczekiwanych regulacji prawnych tworzących podstawy ładu w obszarze aptekarstwa i zaopatrzenia społeczeństwa w leki".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH