E-apteki: jedna jaskółka konsolidacji nie czyni

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Tomasz Dąbrowski/rynekaptek.pl   15-06-2011, 06:37

E-apteki: jedna jaskółka konsolidacji nie czyni

Dom Zdrowia ogłosił, że konsoliduje apteki internetowe. Jednak profesjonaliści działający w tym biznesie sceptycznie podchodzą do zapewnień giełdowej spółki. Ona sama nie wpisuje się w panującą na rynku dobrą koniunkturę.

Domzdrowia.pl – spółka notowana na giełdowym rynku NewConnect, prowadząca pierwszą w Polsce aptekę internetową, 31 maja 2011 roku zawarła warunkową umowę kupna zorganizowanej części apteki internetowej.

Jakiej? Tego spółka nie ujawnia, podając jedynie, że chodzi o „jeden z wiodących podmiotów na rynku sprzedaży produktów leczniczych za pośrednictwem internetu w Polsce”.

Konsolidacja a la Dom Zdrowia?
Zamknięcie umowy, po realizacji której spółka obiecuje sobie istotne zwiększenie przychodów i uzyskiwanej marży, przewidziano na przełomie III i IV kwartału. - Transakcja jest elementem realizowania procesu konsolidacji rynku aptek internetowych, mającego na celu stworzenie grupy obejmującej podmioty zajmujące się sprzedażą w internecie produktów z branży „zdrowie i uroda” – informuje Jacek Denkowski, prezes jednoosobowego zarządu portalu Domzdrowia.pl. 

Nasze próby kontaktu z Domem Zdrowia posiadającym siedzibę w małopolskiej wsi Zielonki spełzły na niczym. Nie potrafiliśmy dodzwonić się nawet do jego „Biura Obsługi Klienta”, mimo że takie wysiłki podejmowaliśmy niejednokrotnie wybierając numer widniejący na firmowej witrynie spółki jako kontakt do BOK. Oczywiście w podanych przez samą firmę godzinach pracy przedsiębiorstwa. Telefon jednak uparcie milczał…
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH