E-recepty od 1 stycznia 2016 nie będzie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   03-12-2015, 16:14

E-recepty od 1 stycznia 2016 nie będzie

Minister zdrowia potwierdził, że nie uda się wprowadzić e-recepty od nowego roku. Jego zdaniem, to efekt opóźnień we wdrażaniu projektu informatycznego, za który odpowiada poprzednia ekipa.

- Kluczowy projekt P-1 ma ogromne opóźnienia. Ratujemy co się da, by nie stracić pieniędzy unijnych, które już dostaliśmy. Zmieniliśmy projekt i będziemy go teraz realizować w ramach środków budżetowych - mówił Konstanty Radziwiłł, w trakcie spotkania prasowego (3 grudnia).

Wśród planowanych zmian przez nową ekipę jest także stworzenie map potrzeb zdrowotnych.

Minister zapowiedział także, iż w przyszłym roku nie będzie kontraktowania świadczeń.

Resort zdrowia wróci także do negocjacji płacowych z pracownikami sektora medycznego. - Mamy obecnie problem z podpisanym przez b. ministra zdrowia rozporządzeniem w sprawie podwyżek dla pielęgniarek. Część z nich pracuje w instytucjach podległych ministerstwu zdrowia. Jednak na ten cel nie zarezerwowano środków. Chcemy też rozmawiać z innymi zawodami medycznymi, by znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązania - mówił minister.

Wśród priorytetów resortu zdrowia jest też nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, której głównym celem jest odwrócenie komercjalizacji.

Resort zapowiada też przechodzenie na finansowanie budżetowe i stopniową likwidację NFZ - rolę wojewódzkich oddziałów Funduszu przejmą instytucje tworzone przy wojewodach. Planuje także wprowadzić zasadę dostępu do leczenia dla wszystkich obywateli. Nawet dla osób nieubezpieczonych.


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH