Elżbieta Bieńkowska będzie odpowiedzialna za leki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rynekzdrowia.pl, PAP/rynekaptek.pl   13-10-2014, 09:20

Elżbieta Bieńkowska będzie odpowiedzialna za leki

Zarządzaniem sprawami związanymi z lekami i wyrobami medycznymi mają zajmować się wspólnie: dyrekcja generalna ds. rynku wewnętrznego, podlegająca Elżbiecie Bieńkowskiej oraz dyrekcja ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, która podlegać będzie litewskiemu komisarzowi ds. zdrowia Vytenisowi Andriukaitisowi.

Teka przyszłej komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorstw Elżbiety Bieńkowskiej nie została uszczuplona o sektor farmaceutyczny, czego żądali socjaldemokraci w PE.

Ich zdaniem, leki i wyroby medyczne nie powinny należeć do teki przemysłu. "Produkty te dotyczą przede wszystkim ochrony zdrowia, a bezpieczeństwo pacjentów musi być naszym priorytetem" - oświadczyli Socjaliści i Demokraci.

Powody swojej decyzji o umiejscowieniu sektora farmaceutycznego w tece komisarz odpowiedzialnej za rynek wewnętrzny, przemysł i przedsiębiorczość Jean-Claude Juncker wyjaśnił w liście do socjalistów w PE.

"Technologie związane ze zdrowiem, kosmetyki i produkty lecznicze będą częścią tej nowej teki" - napisał Juncker.

Zapewnił, że Komisja będzie podejmować decyzje związane z wyrobami farmaceutycznymi na podstawie propozycji przygotowanych wspólnie przez komisarza ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości oraz komisarza. ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH