EMA pokaże proces relokacji siedziby

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: URPL/rynekaptek.pl   10-04-2018, 09:11

EMA pokaże proces relokacji siedziby Narzędzie do śledzenia to żywy dokument, w którym najważniejszej etapy mogą być dodawane w miarę postępu prac projektowych (Fot. Archiwum)

Europejska Agencja Leków opublikowała nowe narzędzie pokazujące główne etapy
procesu przenoszenia siedziby Agencji do Amsterdamu. EMA zobowiązuje się do zapewnienia zainteresowanym stronom i społeczeństwu pełnej przejrzystości projektu relokacji.

Narzędzie do śledzenia umożliwi wszystkim zainteresowanym stronom śledzenie postępów w tym zakresie.

Siedziba EMA zostanie przeniesiona z Londynu do Amsterdamu przed 29 marca 2019 r., czyli dniem wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE.

Władze holenderskie zobowiązały się wybudować dla EMA w amsterdamskiej dzielnicy biznesowej Zuidas całkowicie nową, specjalnie dostosowaną siedzibę, która powinna być gotowa do użytku od 15 listopada 2019 r. W okresie przejściowym, do czasu ukończenia budowy nowego budynku, EMA zajmie tymczasowy lokal w dzielnicy Sloterdijk w Amsterdamie. Sprawne przeniesienie siedziby EMA zależy od szeregu działań, które muszą odbywać się w kontekście wspomnianych dwóch kolejnych etapów.

Po decyzji UE27 o przeniesieniu siedziby EMA do Amsterdamu, EMA uzgodniła z Holandią wspólną strukturę zarządzania, obejmującą pięć obszarów zadań dotyczących tymczasowej i stałej siedziby, przeniesienia pracowników, aspektów finansowych i prawnych oraz komunikacji zewnętrznej.

Narzędzie do śledzenia w pierwszej kolejności przedstawia ogólny przegląd głównych etapów
uzgodnionych dla każdego z obszarów zadań, z wyjątkiem komunikacji zewnętrznej, która jest działaniem ad-hoc zależnym od postępu dokonanego w innych obszarach zadań. Następnie bardziej szczegółowo opisuje wyniki dla każdego obszaru zadań, podkreślając wyraźnie czy postępy w ich wypełnianiu są zadowalające. Przedstawione linie czasu są interaktywne, a więcej informacji można uzyskać poruszając kursorem myszy nad każdym przypiętym elementem.

Narzędzie do śledzenia to żywy dokument, w którym najważniejszej etapy mogą być dodawane w miarę postępu prac projektowych. Dokument będzie aktualizowany co miesiąc.

Więcej: http://urpl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH