ePRUF znowu budzi emocje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ePRUF/ rynekaptek.pl   03-03-2016, 09:50

ePRUF znowu budzi emocje Spór o legalność programu nadal istnieje

Informacje, jakoby ubezpieczenie lekowe realizowane przez firmę PZU we współpracy ze spółką epruf S.A. było kiedykolwiek dostępne wyłącznie w DOZ Aptekach Dbam o Zdrowie, jest niezgodne z prawdą. Ubezpieczenie lekowe nigdy nie było ograniczone wyłącznie do DOZ Aptek - informuje spółka.

Informacja, jakoby program ePRUF dopiero po modyfikacji stał się legalny, wprowadza w błąd sugerując, że ubezpieczenie lekowe oferowane przez firmę PZU Życie SA, a technicznie obsługiwane przez spółkę epruf S.A., było kiedykolwiek dostępne tylko w DOZ Aptekach Dbam o Zdrowie - informuje spółka w przysłanym wyjaśnieniu.

Podkreślamy, że współpraca w zakresie obsługi ubezpieczeń lekowych zawsze była otwarta dla wszystkich zainteresowanych aptek. Do bezgotówkowej obsługi ubezpieczenia lekowego może przystąpić każda apteka w kraju, także spoza sieci DOZ Aptek - informuje spółka i dodaje:

- Już w 2012 roku DOZ Apteki Dbam o Zdrowie stanowiły mniej niż połowę wszystkich aptek, w których ubezpieczony mógł skorzystać z ubezpieczenia. Na chwilę obecną bezgotówkowa obsługa ubezpieczeń lekowych jest dostępna w prawie 4 500 aptek, a ich liczba dynamicznie rośnie.

Skrajne emocje
Program od początku budził sprzeciw samorządu aptekarskiego, które uznały go za niezgodny z przepisami o zakazie reklamy aptek.

Kilka miesięcy po wejściu w życie ustawy refundacyjnej w 2012 roku samorząd aptekarski uznał propozycje nowych programów partnerskich proponowanych aptekom przez spółki sieciowe za próbę ominięcia przepisów. Druga strona uznała to za nadinterpretację i informowała o przypadkach zastraszania przez izby aptekarskie i inspektorów wojewódzkich farmaceutów chcących przystąpić do programu.

Spółka ePRUF zapowiedziała zdecydowane kroki prawne przeciwko "każdej decyzji izb aptekarskich, wynikających ze stronniczego interpretowania przepisów ustawy bez decyzji sądowej w tym zakresie".

Opinia przeciwko opinii
Naczelna Rada Aptekarska deklarowała, że będzie walczyć o przestrzeganie zakazu reklamy aptek. W 2012 roku oceniła też, że spór na tle kart to była "cicha wojna między Neuca a Pelion. Chodzi o przywiązanie aptekarzy do swojej sieci, by mieć większy obrót".

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH