Europejski Urząd Patentowy w Adamedzie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: adamed, msx/rynekaptek.pl   18-11-2014, 15:02

Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Adamed gościło delegację, w skład której weszli członkowie Europejskiego Urzędu Patentowego, na czele z Raimundem Lutz’em, wiceprezydentem EUP.

Polską stronę reprezentowali m.in. Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego RP oraz prezes Adamedu Maciej Adamkiewicz.

Goście, w trakcie wizyty w Adamedzie, interesowali się przede wszystkim sferą współpracy biznesu z nauką.

Delegacja w Adamedzie pojawiła się w związku z zorganizowaną w Warszawie międzynarodową konferencją dotyczącą regulacji patentowych - EPOPIC. W wydarzeniu rokrocznie udział biorą czołowi dostawcy informacji patentowej z całego świata, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji międzynarodowych, jak również krajowych urzędów własności intelektualnej.

Adamed w ramach konsorcjów naukowo - przemysłowych współpracuje z wieloma ośrodkami badawczymi i uczelniami, w Polsce oraz za granicą. W ciągu ostatnich 16 lat w laboratoriach firmy powstało kilkadziesiąt wynalazków chronionych 85 patentami: 42 - w działalności generycznej oraz 43 - w działalności innowacyjnej.

- W naszej pracy ochrona własności intelektualnej ma zasadnicze znaczenie, dlatego spotkanie z przedstawicielami krajowych oraz międzynarodowych organów odpowiedzialnych za ten obszar uważam za niezwykle istotne – mówił po wizycie Maciej Adamkiewicz.

Więcej: www.adamed.com.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH