Ewa Kopacz: beneficjentami będą dobrze uposażone wdowy funkcjonariuszy SB

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   18-03-2016, 11:42

Ewa Kopacz: beneficjentami będą dobrze uposażone wdowy funkcjonariuszy SB

Sejm przyjął rządowy projekt ustawy dotyczący darmowych leków dla seniorów. Przez sejm przeszedł jak burza. Nie przeszła natomiast żadna ze zgłoszonych poprawek, także ta o wprowadzeniu kryteriów finansowych i przyznania geriatrom prawa wypisywania darmowych leków.

Podczas drugiego czytania projektu (18 marca), swoje uwagi zgłaszała m.in. Ewa Kopacz.

Przekonywała, że zdefiniowanie grupy docelowej (wszyscy po 75. roku życia) świadczy o złej diagnozie lokalizacji barier ekonomicznych.

Projekt, jak mówiła, "zakłada uprzywilejowanie tych, którzy nie należą do najbiedniejszej grupy; beneficjentami będą więc także dobrze uposażone wdowy funkcjonariuszy SB". Jej zdaniem, środki na leki wydawane będą bez właściwych kryteriów przejrzystości. Przekonywała, że PiS nie wywiązuje się ze swoich zapowiedzi z kampanii wyborczej.

Małgorzata Zwiercan (Kukiz'15) mówiła, że rządowy projekt jest istotny, choć jak zaznaczyła - skupia się on na jednej grupie społecznej. Sygnalizowała także, że niepokoi brak kryteriów wyboru leków, które znajdą się w obwieszczeniu ministra zdrowia. Jej zdaniem rozważenia wymaga np. kwestia, czy nie przyznać w przyszłości prawa przepisywania leków geriatrom. - Wartościowe jest to, że (..) refundacją mają być objęte leki droższe - podkreśliła.


Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH