Farmaceuci seniorom: były porady i konsultacje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSF Perspektywa 2030/ rynekaptek.pl   02-06-2015, 13:29

Farmaceuci seniorom: były porady i konsultacje Porady dla seniorów od farmaceutów (fot. Krzysztof Góra)

Farmaceuci ze Stowarzyszenia „PERSPEKTYWA 2030” udzielali porad seniorom podczas Targów 55 plus, które odbyły się w miniony weekend (29-30 maja) w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Targi 55 plus to pierwsza w Polsce ogólnopolska impreza targowa zorganizowana z myślą o seniorach. Po stronie wystawców wzięli w niej udział także przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030”, którzy udzielali uczestnikom Targów porad z zakresu opieki farmaceutycznej i doradztwa farmaceutycznego.

– Proponowaliśmy wszystkim zainteresowanym m.in. pomiar ciśnienia krwi wraz z konsultacją oraz ustalenie wskaźnika BMI na podstawie wzrostu i masy ciała – mówi dr n. farm. Marek Malinowski, prezes Stowarzyszenia.

Farmaceuci udzielali także porad prozdrowotnych oraz konsultowali i omawiali wątpliwości terapeutyczne i lekowe u osób zwiedzających Targi, które chętnie zatrzymywały się przy stoisku Stowarzyszenia.

Jak wiadomo, grupa seniorów, z uwagi na wiele różnych dolegliwości i schorzeń, w sposób szczególny narażona jest na interakcje i działania niepożądane dużej ilości przyjmowanych leków. Do tych niekorzystnych reakcji mogą przyczyniać się również stosowane powszechnie przez osoby starsze suplementy diety.

Uczestniczący w Targach 55 plus farmaceuci bez pośpiechu, w sposób wyczerpujący i profesjonalny, w spokojnej i rzeczowej atmosferze omawiali i rozwiązywali liczne problemy zdrowotne pacjentów. Oferta Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030” spotkała się z dużym uznaniem i zainteresowaniem zwiedzających.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH