Farmaceuci szpitalni dołączają do PZM

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   22-09-2016, 09:01

Farmaceuci szpitalni dołączają do PZM PZM powiększa się

Organizacja Międzyzakładowa Farmaceutów Szpitalnych OPZZ "Konfederacja Pracy" dołącza do Porozumienia Zawodów Medycznych, które uczestniczy w rozmowach z ministrem zdrowia. Zaprasza farmaceutów do udziału w sobotniej manifestacji.

Porozumienie postuluje m.in. o przestrzeganie prawa pracy w szpitalach i poradniach, zmniejszenie biurokracji, która sprawia, że więcej czasu trzeba spędzać przy wypełnianiu dokumentacji niż przy pacjencie, zwiększenie przeznaczanych przez państwo środków na opiekę zdrowotną z obecnych 4,38% PKB (jeden z najniższych odsetków w Europie) do 6,8 % (a co za tym idzie więcej dostępnych procedur medycznych i godziwe wynagradzanie zawodów medycznych.

O swoich postulatach przedstawiciele PZM będą mogli porozmawiać z ministrem zdrowia 23 września br. Na ten dzień, na godz. 12:30 w Centrum Dialogu Społecznego zaplanowano spotkanie.

Według propozycji Porozumienia, lekarz i lekarz dentysta z tytułem specjalisty, specjalista w dziedzinie neurologopedii/surdologopedii, magister farmacji ze specjalizacją powinni otrzymywać trzy średnie krajowe.

Jednocześnie farmaceuci zapraszają do wspólnego udziału w sobotniej (24 września) manifestacji wszystkich pracowników ochrony zdrowia w Warszawie.

Miejscem spotkania jest róg ulicy Piwnej i Placu Zamkowego. Początek o godz. 11.30.

- Zapraszamy farmaceutów, przyszłych farmaceutów i wszystkich chętnych do poparcia postulatów Porozumienia Zawodów Medycznych. Weźmy ze sobą atrybuty farmaceutyczne - informują organizatorzy z Organizacji Międzyzakładowej Farmaceutów Szpitalnych OPZZ "Konfederacja Pracy".
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH