Farmaceuci to osoby pierwszego kontaktu dla pacjentów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   02-12-2014, 15:11

Farmaceuci to osoby pierwszego kontaktu dla pacjentów

W ciągu ostatniego roku sektor Consumer Health firmy Merck zwiększył swój udział w rynku dzięki fuzjom i przejęciom, realizując strategię 3x3.

Reguła 3x3 polega na utrzymaniu przynajmniej 3 najważniejszych marek konsumenckich oraz zachowaniu minimalnego udziału w głównych rynkach na poziomie przynajmniej 3 procent.

Strategia wsparta jest zwiększeniem uwagi firmy na relacje z farmaceutami. To aptekarze są osobami, które mogą udzielać porad i wskazówek pacjentom w momencie dokonywania przez nich wyboru produktów.

- Farmaceuci często stanowią osoby pierwszego kontaktu dla pacjentów z problemami zdrowotnymi, które mogą udzielać porad i wsparcia w przystępnym otoczeniu. Dla pacjentów oznacza to możliwość uzyskiwania informacji z pewnego i zaufanego źródła. Dla przedsiębiorstw z sektora ochrony zdrowia konsumentów farmaceuci są pośrednikami między nimi a klientami, udzielającymi porad, na które pacjenci mogą liczyć - ocenia Ash Soni, prezes Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Wielkiej Brytanii.

W efekcie przyjętej strategii, III kw. 2014 r. dział konsumencki Merck odnotował wzrost organiczny na poziomie 1,4 proc. w stosunku do wyniku z III kw. 2013 r., a także dynamikę wzrostu na poziomie 5 proc. w ujęciu "year to date" (okres od początku roku do dnia sporządzenia sprawozdania z wyników).

Łączna wartość sprzedaży w ujęciu "year to date" wynosi aktualnie 569,1 mln euro. W analogicznym okresie 2013 r. wskaźnik ten wyniósł 561,8 mln euro. Sprzedaż kwartalna kształtuje się na poziomie 204.1 mln euro dzięki dużej dynamice wzrostu, głównie na rynkach wschodzących, w tym m.in. Brazylii, Wenezueli, Malezji, Indonezji i RPA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH