Farmaceuci z CM UJ skorzystają na budowie Szpitala Uniwersyteckiego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: radioem.pl, ms / rynekaptek.pl   30-04-2015, 13:00

Farmaceuci z CM UJ skorzystają na budowie Szpitala Uniwersyteckiego Premier Ewa Kopacz (foto: PTWP)

W Krakowie, z udziałem premier Ewy Kopacz, wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego Szpitala Uniwersyteckiego, z korzyścią także dla branży farmaceutycznej.

Efektem budowy Szpitala Uniwersyteckiego będzie m.in. powstanie nowoczesnego akademickiego Kampusu Medycznego. Na jego terenie znajdą się, działający już, Zespół Domów Studenckich (będący obecnie w generalnym remoncie), modernizowany od dłuższego czasu Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Wydział Farmaceutyczny CM UJ oraz supernowoczesne Międzywydziałowe Centrum Symulacji Medycznej (Centrum Innowacyjnego Nauczania Medycyny).

- Wierzę, że władze uniwersytetu, które tak bardzo zabiegały o jego budowę, zrobią wszystko, by inwestycja była zakończona w terminie - mówiła premier Ewa Kopacz, dodając, że Szpital Uniwersytecki, który nową siedzibę będzie miał w Prokocimiu, tuż obok Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, będzie inwestycją na miarę XXI wieku i na poziomie porównywalnym ze szpitalami, jakie otwierane są obecnie w Hiszpanii czy Francji. Na pewno też będzie największą inwestycją szpitalną w Polsce, a jedną z większych w Europie.

- Do zakończenia budowy doprowadzą pieniądze pochodzące z budżetu państwa (800 mln zł) w połączeniu z pieniędzmi unijnymi (400 mln zł) - wyjaśniła premier Kopacz.

Więcej: radioem.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH