Farmaceuta nie jest sprzedawcą

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OSF Perspektywa 2030/ rynekaptek.pl   26-01-2017, 09:29

Farmaceuta nie jest sprzedawcą W każdej aptece, bez względu na jej status właścicielski zawód swój wykonują absolwenci uczelni medycznej, będący także przedstawicielami zawodu zaufania publicznego

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów Perspektywa 2030 stanowczo protestuje przeciw określaniu farmaceutów mianem „sprzedawców”. Tak farmaceutów pracujących w sieciowych aptekach określił jeden w posłów.

W związku z informacjami medialnymi zamieszczonymi w dniu 23 stycznia br. na stronie internetowej opolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, a także powielanymi przez media, jakoby „w większości aptek prowadzonych przez podmioty niebędące farmaceutami, pacjent spotykał się ze sprzedawcą”, zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „Perspektywa 2030” zwraca się uprzejmie do Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz do prezesa Opolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie.

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów „PERSPEKTYWA 2030” nie zgadza się ze stwierdzeniem Posła na Sejm Tomasza Kostusia zamieszczonym i opublikowanym w formie załącznika na stronie opolskiej OIA.

W związku z informacjami, jakoby „dziś większość aptek prowadzonych przez podmioty niebędące farmaceutami bardziej przypomina sieć handlową, w której pacjent spotyka się ze sprzedawcą, a nie wykształconą osobą, jaką jest farmaceuta […]” Zarząd Stowarzyszenia stanowczo protestuje przeciw określaniu farmaceutów mianem „sprzedawców”.

- Przypominamy, iż w każdej aptece, bez względu na jej status właścicielski zawód swój wykonują absolwenci uczelni medycznej, będący także przedstawicielami zawodu zaufania publicznego. Zawód swój wykonują rzetelnie, odpowiedzialnie, mając za cel wyłącznie dobro pacjenta. To także i oni w niedalekiej przyszłości będą świadczyć refundowaną opiekę farmaceutyczną, nad którą trwają obecnie prace w Ministerstwie Zdrowia - informuje OSF Perspektywa 2030 w swoim stanowisku.

- Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów "PERSPEKTYWA 2030" jest organizacją zrzeszającą wyłącznie farmaceutów. Drzwi stowarzyszenia otwarte są dla wszystkich magistrów farmacji, zarówno zatrudnionych w aptekach, jak i realizujących się zawodowo na innych płaszczyznach. Zapraszamy również farmaceutów będących właścicielami aptek, jeśli tylko identyfikują się z naszym statutem - zachęca organizacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH