Farmaceuta rezygnuje z wyróżnienia. Jakie ma zastrzeżenia do organizatorów konkursu?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MMX/rynekaptek.pl   10-01-2018, 15:25

 Farmaceuta rezygnuje z wyróżnienia. Jakie ma zastrzeżenia do organizatorów konkursu? Mgr. farm. Mariusz Politowicz (Fot. Archiwum)

Farmaceuta Mariusz Politowicz, właściciel apteki „Pod Wagą” w Pleszewie podjął decyzję o zwróceniu wyróżnienia, które otrzymał w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego" i "Gazety Pleszewskiej" - Apteka Roku 2013. Co skłoniło farmaceutę do rezygnacji z wyróżnienia?

Farmaceuta Mariusz Politowicz, właściciel apteki „Pod Wagą” w piśmie z dnia 8 stycznia 2018 roku do prezesa Oddziału Polska Press Grupa oraz Redaktora Naczelnego Głosu Wielkopolskiego pisze:

"Jesienią 2017 r. po raz kolejny ogłosili Państwo konkurs pod nazwą „Hipokrates Wielkopolski”. Z założenia miał dotyczyć wyboru osób z szeroko pojętej ochrony zdrowia”.

Dalej: „Jedną z kategorii jest „Farmaceuta roku”. Sam jestem farmaceutą, dlatego z uwagą zapoznałem się z Regulaminem konkursu. Jakież było moje zdziwienie, gdy przeczytałem w Regulaminie, iż farmaceutą jest dla Państwa również technik farmaceutyczny, a więc osoba nie będąca absolwentem wyższej uczelni medycznej.”

Mariusz Politowicz uzasadnia, że w ustawie o izbach aptekarskich tytuł farmaceuta jest prawnie zastrzeżony wyłącznie dla osób, które w szkole wyższej ukończyły co najmniej pięcioletnie studia na kierunku farmacja i uzyskały tytuł magistra farmacji.

Pisze, że kryteria konkursowe zdziwiły również rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Mariusz Politowicz jest absolwentem uczelni, Wydział Farmaceutyczny ukończył w 1988 roku.

Jak wyjaśnia farmaceuta, Uniwersytet wyraził zgodę na objęcie patronatem Honorowym plebiscytu "Wielkopolski Hipokrates 2017", proponując jednocześnie wsparcie merytoryczne w postaci preselekcyjnego jury. Jednak jak oświadczył rzecznik Uniwersytetu, UMP nie brał udziału w opracowywaniu Regulaminu przedmiotowego Plebiscytu.

W odniesieniu do sprawy, głos zabrał Tomasz Kierstan - specjalista ds. marketingu firmy Polska Press Sp. z o.o:  "Na potrzeby plebiscytu pod kategorię Farmaceuta, zaliczyliśmy wykwalifikowanych pracowników Aptek, z którymi to pacjenci mają styczność i to właśnie pacjenci wybierają najlepszych
i najsympatyczniejszych z nich, wielokrotnie nie mając do końca świadomości czy to magister farmacji czy technik farmaceutyczny, oceniają bardziej ich profesjonalność obsługi, wiedzę oraz życzliwość, niż stopień wykształcenia"- tłumaczy Kierstan.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH